Селяни їдуть на публічні лекції до «Чернігова стародавнього»

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» продовжує цикл публічних лекцій. Що цікаво, послухати про минуле Чернігова приходять у Колегіум не лише місцеві мешканці, а також і селяни.

Зокрема, Олена Головатенко на сторінці facebook із захопленням пише: Враження сьогоднішнього дня. Щоп’ятниці національний музей-заповідник «Чернігів стародавній» влаштовує публічні лекції з історії. Так от на них приїздять слухачі навіть з сусідніх сіл. Взимку. Автобусом. Селяни. На лекцію. Приголомшена. Чесно».

Додамо, що минулої п’ятниці, 17 лютого, старший науковий співробітник заповідника Олена Ванжула читала лекцію про чернігівських цивільних губернаторів «Чернігівські помпадури».

А 10 лютого вона розповідала у лекції «Губернський хутір Чернігів» про маловідомі сторінки історії міста у ХІХ — на поч. ХХ ст., коли Чернігів був центром губернії. І знову читаємо допис Олени Головатенко: «Так, у Чернігові зараз, як і 200 років тому, практично немає крупних підприємств, окрім винокурних. Тоді ще не було, нині вже ніц. Так, і досі, як 100 років тому, чернігівці розраховують на те, що виростять на власному городі. А щасливці Бобровиці, Подусівки, Лісковиці, Застриження ще й на те, що бігає-квокче-мекає у садибах. Але, як і 100 років тому, Чернігів смакує культурницькі штуки. Направду. Чого варта лише започаткована традиція публічних історико-краєзнавчих лекцій! Під високими сводами класу Колегіуму просто яблуку ніде впасти. Приходять, сидять на приставних стільцях, пишуть конспекти, мучають лекторів запитаннями… ЗізнАюся, це одне з моїх спостережницьких відкриттів. Гугл гуглом, а радість живого спілкування ще ніхто не відміняв. Трохи ніяково за вартість. З грн. Уявляєте? Переконана, що можна і треба більше. І розкрутку інформаційну. І залу, щоб не хекали слухачі одне одному в потилицю».

І додає: Оце, я розумію, спрага до знань! )) Прийшла на публічну лекцію до заповідника заздалегідь, а вільних місць катма. Звертаюся до бояринь в хустках і шапках: чи можна присісти поруч? -Нє-нє-нє! Тут уже всьо занята!.. Жіночки глибоко пенсійного віку повдягали окуляри, підфарбували губи, розкрили чисті зошити. І тримають «оборону» вільних місць. )).

Одразу зазначу, що питання збільшення ціни на публічну лекцію вже розглядалося на нараді в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Але, після обговорення прийнято рішення: не збільшувати ціну лекції, залишити — 3 гривні. На цьому ми не заробимо більше. А якщо вже хтось із слухачів хоче допомогти музейному закладу на реставрацію, то для цього є скриньки для пожертв у виставкових залах заповідника. Будемо дуже вдячні!

Наступна лекція 24 лютого (у п’ятницю о 15.00) «Чернігів та повсякденне життя чернігівців у 1920-х роках ХХ ст.», її читає молодший науковий співробітник, кандидат історичних наук Інна Непотенко.

Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *