Значна увага в роботі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» приділяється виставковій діяльності.

Розроблена програма співпраці із відомими художниками України та провідними музеями. Завдяки їй в експозиційних залах заповідника проведено близько 180 різнопланових виставок, частина з них стала своєрідним відкриттям для чернігівців та гостей міста. А загалом за 55 років діяльності установи організовано понад 300 тимчасових виставок. Таким чином, привертається увага шанувальників мистецтва та старовини до музейних експозицій заповідника, його виставкові зали стали своєрідним мистецьким центром Чернігова, де презентуються кращі твори українських і зарубіжних майстрів пензля, фондові колекції провідних музейних установ, а також Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

У 2021 році у заповіднику організовано 14 виставок.

У приміщенні Колегіуму відкрито виставки:

– графічних робіт заслуженого художника України Василя Лопати «Творець української гривні», 12 січня;

– київських художників Тетяни Красної, Олександра Ольхова, Марини Ольхової «Подорож Україною», приурочена до Шевченківських днів, 9 березня;

– графічних творів відомого художника і графіка Миколи Кочубея, приурочена до 160-ї річниці від дня смерті Тараса Шевченка, 10 березня;

– творів художниці Наталі Павлусенко «Герої козацької України»,  приурочена до 382-ї річниці з дня народження видатного гетьмана України Івана Мазепи, 2 квітня;

– сучасного іконопису, київської художниці Ірини Годунової, 5 травня;

– виставка ікон ХVIIІ—ХІХ ст. з фондової колекції заповідника, приурочена до Міжнародного дня музеїв, 18 травня;

– «Подарунок на пам’ять», було представлено п’ятдесят мистецьких творів, подарованих Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (картини, ікони, фрагменти дерев’яного різьблення, вироби з тканини і кераміки), 26 червня;

– «Скарби народного мистецтва Чернігівщини», представлені унікальні автентичні витвори побутово-ужиткового мистецтва Чернігівщини ХІХ–ХХ ст., спільний виставковий проєкт з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Приватного історико-етнографічного музею родини Дахно (с. Москалі Чернігівського району) присвячений 30-річчю незалежності України, 20 серпня;

– Богородичних ікон, представлено 37 ікон з фондової колекції заповідника, які репрезентують іконописне мистецтво Чернігівщини XVIII — початку ХХ ст., захід приурочений до свята Покрови Пресвятої Богородиці, 12 жовтня;

– «Архітектурна спадщина у творчості Андрія Карнабеда», представлено світлини та документи, пов’язані з життям та діяльністю архітектора, а також 44 творчі роботи — лише невелика частина творчого доробку Андрія Антоновича як художника, створенi у період з 1946 по 2000 роки, що зберігаються у фондах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», 2 грудня.

З 18 лютого у Борисоглібському соборі працює виставка археологічних досліджень «Торгівельні зв’язки Чернігова за давньоруської доби» з фондової збірки заповідника «Чернігів стародавній».

Відкриття виставок відбувалося з врахуванням карантинних обмежень, з використанням онлайн-формату: відео розміщено на каналі Youtube (Телеканал «Новий Чернігів», Телерадіокомпанія «Свобода. ФМ»).

З метою популяризації пам’яток архітектури заповідника та його фондових колекцій на території Валу (біля Колегіуму) проведено презентацію фотовиставок: 

– «Архітектурні шедеври Чернігова», приурочена до Міжнародного дня музеїв, 12 травня;

– «Чернігів стародавній: архітектура та археологічні дослідження», 22 травня.

З 4 листопада 2020 року у приміщенні Колегіуму працювала виставка «Країна ляльок»талановитої майстрині з Чернігівщини Марини Шикалової.

За сприяння заповідника відкрито «Музей боротьби за відновлення незалежності України на Чернігівщині» (створено чотири фотостенди, які стануть основою постійної експозиції).

У пам’ятках архітектури Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» створені постійні експозиції, де представлені музейні предмети із його фондових колекцій. Вони щороку поповнюються реставрованими та новими експонатами.