Вічна пам’ять Надії Ватаву — чудовій людині, прекрасній жінці, добрій колезі!
Надія Вікторівна Ватаву народилася у Чернігові 4 серпня 1955 р. у родині інтелігентів. Батько був інженером-енергетиком, мама працювала акушеркою у Чернігівському пологовому будинку. Для своїх батьків Надя була і опорою, і радістю.
ЮНЕСКО виділяє $1,5 млн на цифровізацію культурної спадщини України
Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО (Heritage in Emergency Fund) схвалив проект допомоги Міністерству культури та інформаційної політики на $1,5 млн для розвитку інструментів цифровізації у сфері культурної спадщини України.
«Чернігів стародавній» дякує за гуманітарну допомогу
До Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» 1 червня надійшла чергова гуманітарна допомога від європейських музейників. Це, зокрема, пакувальний матеріал для музейних предметів.
Нові вулиці Чернігова: Антонія Печерського, Пилипа Орлика, Троїцька, Володимира Ємця…
Вчора, 1 червня, на засіданні 32-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання прийнято рішення про перейменування низки вулиць та провулків. Цю постанову депутати ухвалили з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують та пропагують або символізують російську федерацію.
«Чернігів стародавній» запрошує дітей і дорослих в музей іграшок
1 червня о 12.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відбудеться відкриття виставки дитячої іграшки з фондів приватного музейного комплексу «Добрянець».
Онлайн-виставка «Рибальство на Десні у Х—ХІІІ ст.»
В рамках онлайн-проєкту продовжуємо знайомити поціновувачів старовини з музейними колекціями Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Цього разу представляємо також експонати наших партнерів: Музею історії Десятинної церкви та Інституту археології НАН України.
«Чернігів стародавній» запрошує на музейну зустріч «Троїцький монастир: 100 років історії»
28 травня, у неділю, об 11.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відбудеться музейна зустріч «Троїцький монастир: 100 років історії».
На стародавньому Валу в Чернігові розцвіли рідкісні дерева — церцис європейський
Неподалік від красуні вишні-антипки привертають увагу кілька ошатних рідкісних молодих дерев. Їх ніжні квіточки забарвлені в рожево-фіолетовий колір, листочки — світло-зеленого кольору.
У Чернігові відзначили 162-у річницю перепоховання Тараса Шевченка
22 травня біля пам’ятника Тарасу Шевченку на чернігівському Валу зібралися відзначити 162-у річницю перепоховання великого Кобзаря на рідній землі представники Українського інституту національної пам’яті, Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, обласної організації НРУ та громадськості.
МКІП: про плани на найближчий час з керівниками музеїв та заповідників
20 травня відбулася зустріч з керівниками музеїв та заповідників в Національному музеї народної архітектури та побуту України.