Національний заповідник «Чернігів стародавній» є одним із головних туристичних об’єктів Чернігівщини та України.

Карантинні обмеження, викликані коронавірусною інфекцією COVID-19, призвели до суттєвого зменшення відвідуваності музейних об’єктів та доходів заповідника.

У 2020 році пам’ятки заповідника та його музейні експозиції оглянули 86572 відвідувача, наукові співробітники провели 2659 екскурсій.

З метою збільшення кількості відвідувачів та враховуючи зростання популярності Інтернету були запроваджені нові інформаційні і комунікаційні технології, зокрема, проводилось в онлайні відкриття художніх виставок, створення відеолекцій і поширення їх на каналах YouTube. Значна увага приділялась популяризації пам’яток заповідника на веб-сайтах і також на сайті «Чернігів стародавній». У період карантинних обмежень (у липні, червні) приверталась увага поціновувачів старовини з допомогою реклами в наметі заповідника на відкритому повітрі, в історичному центрі міста Чернігова — на Валу (ознайомлення з науковими та науково-популярними виданнями).

Про історію чернігівських архітектурних пам’яток можна дізнатися за допомогою табличок з QR-кодами, які встановлені на території Валу, цю інформаційну новинку запроваджено у травні 2019 року Управлінням культури та туризму Чернігівської міської ради за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

З метою популяризації пам’яток архітектури та фондових колекцій заповідник бере участь в історичному проекті «Подорож козацьким Черніговом XVII—XVIII ст.» (використання сучасних Інтернет-технологій).

До 381-річниці з дня народження гетьмана України Івана Мазепи проведені просвітницькі заходи (20 березня):

– покладання квітів до памятника Івану Мазепі за участю представників місцевих органів влади, установ та громадськості, науковців;

– підготовлено відеолекцію онлайн про життєвий шлях Івана Мазепи і його діяльність.

Організатори: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» за сприяння Північно-Східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті та Чернігівського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Враховуючи відповідні обмеження співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» провели флешмоб, присвячений українському національному одягу. Фотографування у вишиванках відбулося біля Колегіуму (21 травня).

Взято участь в Міжнародному TV-проекті «Discover Destination UA», проведено зйомки на території Антонієвих печер для створення телефільму (15 липня).

Проведено презентацію збірника наукових праць «Чернігівські старожитності», випуск 6 (9), 5 серпня у приміщенні Колегіуму. Видання підготовлене за результатами Міжнародної наукової конференції, «Дослідження пам’яток культурної спадщини Придніпров’я», присвяченої 950-річчю заснування Антонієвих печер у Чернігові, що відбулася 10-11 жовтня 2019 року.

19 вересня у Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулося урочисте нагородження переможців престижного літературного конкурсу «Книга року – 2019». Серед нагороджених — науковці Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок та Тетяна Новик, вони відзначені дипломами за І місце і звання «Книга року – 2019» в номінації «Наукові видання» за книгу «Антонієві печери Чернігівського Троїцько-Іллінського монастиря: 950 років».

В режимі онлайн у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» відбулася презентація науково-популярного видання «Борисоглібський собор ХІІ ст.», 18 грудня.

Проведено в прямому ефірі на радіо «UA: Українське радіо Чернігівська хвиля» презентацію науково-популярного видання «Борисоглібський собор ХІІ ст.», 22 грудня.