Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» відзначатиме 55-річчя створення

У програмі заходів 22 лютого, у вівторок, запланована урочиста церемонія спецпогашення поштовим штемпелем маркованого конверта із зображенням Троїцького собору спільно з Чернігівською дирекцією Акціонерного товариства «Укрпошта», прес-конференція керівництва національного заповідника, презентація виставок наукових та науково-популярних видань заповідника і фотоекспозиції «Відроджені шедеври».

Початок заходів: об 11.00.

Місце проведення: Колегіум, на Валу (вул. Преображенська, 1).

Заходи будуть проводитися з дотриманням карантинних обмежень.

Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування, працівників чернігівських музеїв і бібліотек, фотографів, журналістів, філателістів, краєзнавців та всіх, хто шанує історію Чернігово-Сіверщини.

Довідка

Згідно постанови Ради Міністрів України від 20 лютого 1967 року створено Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник на правах філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника «Софіївський музей». До його складу було передано 11 пам’яток архітектури Чернігова ХІ—ХІХ ст.

22 червня 1978 року згідно постанови Ради Міністрів України чернігівський заповідник перетворено в самостійну установу з філіалом у Новгороді-Сіверському. На його баланс було передано 34 пам’ятки архітектури: 22 — в Чернігові і 12 — у Новгороді-Сіверському.

Враховуючи значення Чернігівського державного архітектурно-історичного заповідника у справі збереження особливо цінних пам’яток архітектури, історії та культури, а також його роль у відновленні та розвитку національно-культурних традицій українського народу указом Президента України від 29 грудня 1998 року заповіднику надано статус національного.

Відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. чернігівський заповідник віднесено до сфери управління Міністерства культури України (нині Міністерство культури та інформаційної політики України).

До майнового комплексу заповідника входять 26 пам’яток архітектури національного значення, 3 споруди та 2 пам’ятники монументального мистецтва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *