Loading Події

« Усі Події

  • This event has passed.

Запрошуємо на відкриття виставки талановитого художника Володимира Наталушка «Чернігів до…»

Січень 25, 2023, 12:00 - 13:00

У приміщенні Колегіуму (на Валу) відбудеться відкриття виставки «Чернігів до…» відомого чернігівського художника, члена Спілки художників України Володимира Наталушка. На ній талановитий майстер пензля презентує творчі роботи 2007-2022 рр.

Минуло дев’ять років з часу першої виставки митця в стінах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» у 2014 році, яка залишила теплі спогади та користувалась успіхом серед поціновувачів мистецтва.

Назва цьогорічної виставки «Чернігів до…» доволі лаконічна, проте дуже зрозуміла. Роботи, представлені Володимиром Наталушком, надають можливість поринути до щемливої довоєнної реальності нашого міста.

Народився майбутній художник у Чернігові у 1971 р. Потяг до малювання проявився у нього ще в шкільному віці, коли Володимир Наталушко розпочав навчання у художній школі. Пізніше було навчання у Пензенському художньому училищі ім. К. Савицького та у Всеросійській Академії живопису, скульптури і архітектури в Москві за спеціальністю «Станковий живопис». Проте своє майбутнє Володимир Наталушко пов’язав зі своїм рідним містом, куди згодом повернувся та продовжив удосконалювати набуті знання та навички. Перша його персональна виставка відбулася саме у Чернігові. У 2008 р. він став членом Спілки художників України. Його роботи користуються популярністю та є затребуваними. Вони знаходяться у приватних колекціях не лише в Україні, а й в низці інших країн, зокрема, Польщі, Німеччині, Франції, Ізраїлі, США. Кожна виставка художника черговий етап творчості, своєрідний звіт перед глядачами та самим собою, наочний приклад майстерності та наполегливої праці для учнів Чернігівської дитячої художньої школи, в який митець викладає з 2007 року.

На виставці в заповіднику представлено 43 картини митця. На полотнах постають мальовничі краєвиди Чернігова та його околиць, старовинні храми в обрамленні зелених скверів серед феєрії квітів. Художник майстерно поєднує бездоганні архітектурні форми пам’яток із неповторним історико-культурним ландшафтом стародавнього міста. Серед них поетичні зображення Спасо-Преображенського та Борисоглібського соборів, Іллінської та П’ятницької церков, дзвіниці Троїцького монастиря, чернігівського Валу та Болдиної гори. Урбаністичні мотиви в роботах художника чудово передають особливий шарм затишних чернігівських вулиць та скверів. На картинах — яскрава палітра кольорів, від чого з полотен віє теплом та щирістю, майстер намагається відтворити не тільки мальовничий пейзаж, але й емоції, які виникають при його спогляданні. Роботи художника світлі, емоційні та дуже атмосферні. Надихає митця на написання картин рідне місто, його неповторні краєвиди та величні храми — виразники історії нашого краю, від яких віє давниною та спокоєм. Саме таким квітучим було наше місто до початку повномасштабного вторгнення ворожої армії та трагічних подій лютого-березня 2022 року, коли Чернігів опинився в оперативному оточенні російських військ. Кожне руйнування історичних споруд, житлових будинків під час варварських обстрілів відгукувалося нестерпним болем в серці кожного чернігівця. Проте в роботах художника ми не бачимо руйнувань, яких зазнало місто, адже, на думку митця, Чернігів був і залишається прекрасним та буде ще кращим після нашої Перемоги. Отже, всіх, хто закоханий в своє рідне місто, запрошуємо на виставку Володимира Наталушка, яка зігріє серце, заспокоїть душу та подарує незабутні хвилини спілкування з прекрасним.

Олена Ванжула, заступниця генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Деталі

Дата:
Січень 25, 2023
Час:
12:00 - 13:00
Подія Tags:
, ,

Організатор

Чернігів стародавній
Телефон:
+38(0462)645964
Е-mail:
oldcher@gmail.com

Місце проведення

Чернігів стародавній
Преображенська,1
Чернігів, Ukraine
+ Google Map

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *