Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у серпні-жовтні 2017 року

Виставкова діяльність Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» є одним із головних його напрямків роботи. Враховуючи те, що цього року музейна установа відзначає 50-и річний ювілей, основну увагу було вирішено приділити презентації експонатів із фондових колекцій заповідника.

Відтак, 11 серпня у Борисоглібському соборі відкрилася виставка «Відбитки часу» з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Експозиція надала можливість прослідкувати еволюцію розвитку архітектурно-будівельних деталей упродовж ХІ—ХІХ ст.

У її відкритті взяли участь архітектори, історики, археологи, журналісти.

19 жовтня виставка завершила свою роботу відповідно до рішення науково-методичної ради заповідника.

Разом з тим, передбачається оновлення постійних експозицій Борисоглібського собору.

20 вересня у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі) відкрилася виставка «Богородиця милостива». В унікальній експозиції було представлено 39 ікон з фондів Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», які репрезентують ікономалярство Чернігівщини XVIII — початку ХХ ст. Виставка мала значний успіх не лише у чернігівців, а також і гостей з інших міст України.

Наступного тижня виставка ікон завершує свою роботу. Чергова експозиція «Архітектура Чернігівщини у творчості художників» буде приурочена до річниці народження Андрія Антоновича Карнабеда. Вона відкриється у виставковій залі Колегіуму. Це спільний проект Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Джерело: «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *