Відновлені виставки «Професійний іконопис» та «Старообрядницька ікона»

У Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» 19 серпня завершила робота унікальна експозиція «Шлях воїна — один на двох», де було представлено давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння і персні-печатки.

Виставка відкрилася кілька місяців тому, 18 травня 2016 року, і користувалася неабияким успіхом у чернігівців та гостей міста. Відтак, її роботу доводилося кілька разів продовжувати. З Чернігова «збройна» експозиція поїхала до Канева, у Шевченківський національний заповідник.

На зміну виставці «Шлях воїна — один на двох» у приміщеннях Колегіуму з 23 серпня відновлені експозиції «Професійний іконопис» та «Старообрядницька ікона».

На них презентуються ікони з фондових зібрань Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Професійний іконопис представлений видатними зразками українського малярства ХVII—XVIII cт. Тут експонуються списки XVIII cт. знаменитої чудотворної ікони «Троїцько-Іллінської Богородиці», зокрема рідкісна ікони на металі, яка походить, найімовірніше, з підземної церкви св. Антонія печерного Іллінського монастиря.

На виставці «Старообрядницька ікона» представлено більше тридцяти ікон, які датуються ХІХ ст., зокрема, «Богородиця з немовлям», «Ісус Христос», «Св. Миколай», «Георгій Змієборець», «Усікновення голови Іоанна Предтечі», «Не ридай мене мати» та інші.

Джерело: «Чернігів стародавній».

ft_18.04.16_ikons_01

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *