У Чернігові презентовано монографію «Охорона культурної спадщини історико-культурними заповідниками Чернігово-Сіверщини»

15 травня, напередодні Всесвітнього Дня музеїв, у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» презентовано колективну монографію «Охорона культурної спадщини історико-культурними заповідниками Чернігово-Сіверщини».

Нове видання представляли історикам, архітекторам, археологам та краєзнавцям генеральний директор «Чернігова стародавнього» Юрій Соболь, старший науковий співробітник Центру пам’яткознавства НАН України і УТОПІК Сергій Зозуля, видавець книги Олег Філюк.

У монографії висвітлюється пам’яткоохоронна діяльність Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», Національного історико-культурного заповідника «Качанівка», Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі, Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» (м. Батурин), Національного заповідника «Глухів» та Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч».

Підготовлено видання колективом авторів: Буренко В.М., Жукова С.П., Заліський О.С., Заліський С.В., Зозуля С.Ю., Кербут Т.В., Кіяшко Л.Г., Коваленко О.Б., Малик Є.І., Непотенко І.В., Руденок В.Я., Сторчака Н.І., Титова О.М., Тупик С.В., Федорченко А.А. За загальною редакцією С.Ю. Зозулі.

У Чернігові про завдання та зміст новоствореного видання розповіли його автори: Інна Непотенко (кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник Національного заповідника «Чернігів стародавній») та Володимир Руденок (завідувач наукових досліджень печер та пам’яток археології заповідника).

Монографія ілюстрована кольоровими світлинами, вона розрахована як для науковців, дослідників українського пам’яткознавства та музеєзнавства, так і для широкого кола читачів, що цікавляться вітчизняною історією та старожитностями.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Копія

IMG_2224

IMG_2227

IMG_2236

IMG_2246

IMG_2254

IMG_2264

IMG_2271

18_o

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *