Туристи з Філіппін, Індії, Норвегії і Куби завітали на виставку «Чернігів та чернігівці 100 років тому»

Ця експозиція, яка розміщена у Колегіумі, одна з найпопулярніших у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». За час її діяльності виставку відвідали поціновувачі старовини з понад 60 країн, з усіх континентів світу. Зокрема, у 2018 році нею цікавилися гості з Філіппін, Китаю, Норвегії, Куби, Ізраїлю, Індії та інших держав. Відвідувачі з інтересом оглядають експозицію, а також залишають у книзі відгуків подяки, пропозиції, діляться враженнями від побаченого.

Виставка «Чернігів та чернігівці 100 років тому» працює понад десять років, одним із її ініціаторів був Андрій Антонович Карнабід, який був захисником старовини, засновником багатьох фондових колекцій архітектурно-історичного заповідника.

Тут можна ознайомитися з історією, архітектурою, промисловістю, освітою, культурою та діяльністю відомих чернігівців, побутом мешканців міста кінця ХІХ — початку ХХ ст.

В експозиції представлена і дерев’яна архітектура Чернігова. Її можна побачити на численних фотографіях, де зображені будинки, прикрашені дерев’яним різьбленням. На виставці також презентовані надвіконні сандрики, фронтони, фрагменти карнизів та капітелів тощо.

Забудову старого Чернігова ілюструють копії фотографій і листівок, на яких знайшли відображення площі та вулиці міста. Тут подається інформація про діяльність архітекторів, зокрема, Д. Савицького, Д. Афанасьєва. Про бурхливу забудову міста в цей час свідчать також численні цегляні заводи, діяльність яких ілюструють зразки цегли з таврами державних та приватних цегелень.

Запрошуємо гостей та мешканців міста відвідати цю експозицію і поринути у неповторну атмосферу минулого старого Чернігова.

На фото Сергія Чернякова: відгуки гостей з-за кордону, експозиція «Чернігів та чернігівці 100 років тому».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *