Презентація виставки у місті Батурині “Слава примножена справами”

Міністерство культури України

Національний  архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній”

Національний   історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця”
представляють виставку

до 290-ї річниці з дня народження

гетьмана України Кирила Розумовського (18 березня 1728 р.)
“Слава примножена справами

м. Батурин, палац гетьмана Кирила Розумовського

 16 березня 2018 р.

“Слава примножена справами– виставковий проект, який вперше представить унікальні ікони із колекції  заповідника «Чернігів стародавній», які були виготовлені на замовлення Гетьмана,  в єдиному на теренах України   палаці Гетьмана  «Гетьманської столиці», з метою належним чином вшанувати  Кирила Розумовського, якого саме  Чернігівщина дала Україні.

 На Чернігівщині, в с. Лемеші, 18 березня 1728 р. народився Кирило Розумовський, на Чернігівщині, у м. Батурин,  формував свою гетьманську резиденцію з 1750 по 1764 рр.,  на Чернігівщині, у  м. Батурин,  Гетьман навіки упокоївся  в 1803 р. і, згідно його заповіту, у м. Батурин  він похований, на Чернігівщині, у м. Батурин, збережена могила К.Розумовського – це єдина на території України збережена могила гетьмана України.

У період національного та духовного відродження нашого суспільства, ми маємо гідно, ґрунтовно і всебічно розкривати славетну сторінку нашої історії – культурний та духовний  розвиток  Гетьманщини, який проводив  гетьман Кирило Розумовський. Саме  цьому сприяє весь творчий задум виставки.

 На виставці буде представлено 13 творів сакрального мистецтва, які  є невід’ємною частиною культурної спадщини України, а їх експонування у палаці гетьмана України Кирила Розумовського є унікальною можливістю продемонструвати їх широкому колу відвідувачів та  розкрити гетьмана Кирила Розумовського як мецената та його роль у культурній розбудові Гетьманщини.

Запрошуємо на відкриття виставки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *