Науково-популярне видання «Мазепина брама»

Напередодні новорічних свят, у грудні 2018 року, надруковано нову брошуру «Мазепина брама», підготовлену науковими співробітниками Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Чудово оформлене, ілюстроване науково-популярне видання стало своєрідним подарунком чернігівцям та гостям міста.

У ньому розповідається про унікальну пам’ятку ювелірного мистецтва козацької доби — царські врата іконостасу Борисоглібського собору Чернігова, яка була створена завдяки меценатській діяльності українського гетьмана Івана Мазепи.

Брошура видана українською мовою, також у ній вміщена анотація англійською мовою.

Автор: Ольга Травкіна (кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності). Переклад тексту виконала Інна Непотенко (кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу музейної та науково-фондової діяльності).

Таким чином, продовжено серію видань про пам’ятки архітектури Чернігова, його історію та фондові колекції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Зокрема, у 2015-2018 роках надруковані брошури: «Антонієві печери та Троїцько-Іллінський монастир» (у нарисі йдеться про заснування Болдиногорського Богородичного монастиря у Чернігові та про архієпископа Лазаря Барановича, завдячуючи його зусиллям монастир з невеличкої чернечої обителі перетворився на архітектурний комплекс, духовний і культурний центр Лівобережної України); «Чернігівський «Вал» (видання присвячене Дитинцю — історичному центру міста Чернігова та пам’яткам, які знаходяться на його території); «Легенди Болдиних гір» (у нарисі розповідається про Болдині гори — одну з мальовничих історичних частин міста — оповитих низкою легенд та переказів); «Чернігівський колегіум» (у виданні йдеться про перший навчальний заклад вищого рівня в Лівобережній Україні ХVІІІ ст.); «Таємниці підземель Чернігівщини» (у брошурі розповідається про відомі широкому загалу підземні споруди Троїцько-Іллінського монастиря — Антонієві печери, йдеться і про підземні споруди Єлецького монастиря, «Сіверянські» та «Онуфрієвські» печери, підземелля чернігівського Дитинця, печери Любеча і Седнева, Пустинно-Рихлівського монастиря Коропського району та інші маловідомі печери, розміщені у смт. Срібне та Сосниці, Куликівському, Прилуцькому, Ічнянському і Бахмацькому районах).

Брошури та інші науково-популярні видання, наукові збірники можна придбати у музеях Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі (на Валу) та Антонієвих печерах).

Вартість нового видання «Мазепина брама»: 20 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *