Loading Події

« Усі Події

  • This event has passed.

Чернігівців запрошують на музейну зустріч «Музи Тараса Шевченка»

Березень 9, 2023

9 березня об 11.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (в Колегіумі, на Валу) відбудеться музейна зустріч «Музи Тараса Шевченка»
Захід проходить в рамках просвітницького проєкту «Чернігів стародавній» запрошує…».

Великий український поет і художник Тарас Григорович Шевченко за життя написав 300 поетичних творів і 1200 картин малюнків та офортів. Музою багатьох його поезій і картин були жінки
Художник бездоганно володів олійним живописом, аквареллю, сепією, рисунком вугіллям й олівцем, різцевою гравюрою та офортом, в яких виконано і жіночі портрети.
В жіночих портретах митця відчувається романтичне трактування образу людини.

Емоційна і чутлива людина, Тарас Шевченко, як і кожен поет, закохувався часто. Але зла доля переслідувала його все життя, лишаючи щастя жити в шлюбі, в коханні з дружиною, про яку мріяв, особливо в останні роки свого життя.

То хто ж вони були — музи, що надихали поета, дарували йому радість, навівали смуток, любили його і були кохані ним? Це Оксана Коваленко — дитяча закоханість; Ганна Закревська — красуня з великими темно-голубими очима, яка зачарувала поета в молоді роки; Варвара Рєпніна, закохана в нього без взаємності і Ликера Полусмакова, яка мала стати дружиною Тараса, та не судилося…
Старша наукова співробітниця науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Людмила Нижник розповість про складну долю жінки в XIX ст. та жінок, які були музами Кобзаря.
Присутні на музейній зустрічі зможуть побачити фото тих жінок, яких любив, оспівував та малював митець.

На захід запрошуються усі, кому не байдужа творчість відомого поета та художника Тараса Шевченка.

Деталі

Дата:
Березень 9, 2023
Подія Tags:
, , ,

Організатор

Чернігів стародавній
Телефон:
+38(0462)645964
Е-mail:
oldcher@gmail.com

Місце проведення

Чернігів стародавній
Преображенська,1
Чернігів, Ukraine
+ Google Map

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *