До Дня української писемності та мови
З нагоди Дня української писемності та мови Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка і Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» провели акцію покладання квітів до скульптури Нестора літописця на Валу.
Цей захід стає вже традиційним. Минулого року, 9 листопада, просвітяни і співробітники заповідника започаткували у Чернігові традицію вшанування київського літописця та письменника, ченця Києво-Печерського монастиря.
Науковці архітектурно-історичного заповідника також долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.
Довідка
У 2020 році на стародавньому Валу встановлено скульптурну групу з фігурами чернігівського князя Мстислава Хороброго і Нестора літописця. Поряд розташували скульптури полковника Мартина Небаби та архієпископа Лазаря Барановича.
З 1997 року, згідно Указу Президента, на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства відзначається День української писемності та мови.
З нагоди цього свята вже традиційно проводиться радіодиктант національної єдності, започаткований він 2020 року командою Українського радіо. Найактивнішими учасниками радіодиктанту стають школярі та студенти і викладачі навчальних закладів, але щороку на знак поваги до української мови у ньому бере участь все більше людей різних професій.
Цього року автор текст радіодиктанту національної єдності — українська письменниця Ірина Цілик, його зачитала актриса Ада Роговцева. До методичної роботи над ним приєдналася також мовознавиця Лариса Масенко.