“Збереження культурної спадщини України є одним із пріоритетних завдань Мінкультури” – Євген Нищук

У Національному заповіднику «Софія Київська» відбулась нарада керівників музеїв і заповідників сфери управління Міністерства культури України щодо актуальних питань діяльності об’єктів культурної спадщини.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив, що збереження унікальних об’єктів, якими надзвичайно багата українська земля, та якомога ефективніше їх використання є одним із пріоритетів діяльності Мінкультури.

«Як член Уряду, як Міністр я  всіляко привертаю  увагу до питання збереження та надання державної підтримку  нашим музейним закладам та заповідникам., які ведуть надзвичайно  важливу і титанічну роботу. Однак важливим завданням є використання новітніх підходів  до організації їх діяльності та враховувати особливості кожного із закладів для максимально ефективної роботи», – зазначив Євген Нищук.

Учасники наради розглянули низку актуальних питань, пов’язаних з діяльністю музейних закладів та заповідників. Зокрема, питання організації управління державним майном, формування бюджетних запитів  та реставраційних завдань, впровадження нових форм і методів роботи з відвідувачами,  раціонального використання заповідних територій тощо.

Спеціальним гостем зібрання став Міністр культури та спорту Грузії Міхеїл Гіоргадзе, який наразі перебуває в Україні з офіційним візитом.

За словами Міхеїла Гіоргадзе, схожі питання постають і перед музейними закладами Грузії, тож його відомство разом з керівниками і фахівцями в цій сфері намагаються переосмислити роль і функції  музеїв, враховуючи їх нову роль в сучасному суспільстві.

Окремо Євген Нищук наголосив, що  щойно було підписано Програму  співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури та спорту Грузії  на 2019-2023 роки. Окрім інших питань, пов’язаних з налагодженням співпраці та обміну досвідом в сфері культури, документ передбачає всебічне сприяння встановленню прямих контактів між установами та організаціями, що опікуються охороною культурної спадщини. А також  обмін фахівцями у сфері культурної спадщини та їх участі у міжнародних наукових симпозіумах, конференціях і семінарах, які проводяться в Грузії та Україні. Також відомства обох країн сприятимуть встановленню прямих контактів між музеями та обміну досвідом і інформацією щодо використання інформаційних технологій у системі управління музейними фондами.

За інформацією прес-служби Мінкультури.

Фото Національного заповідника “Софія Київська”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *