Запрошуємо на виставку творів Леоніда Могучова «Духовна спадщина України»

21 вересня, у понеділок, о 14.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається унікальна виставка картин самодіяльного художника Леоніда Могучова «Духовна спадщина України».

Близько 50 картин відомого майстра пензля будуть представлені в експозиції, яка приурочена до Дня міста Чернігова та 95-річчя народження художника. На виставці презентуються картини із колекцій заповідника «Чернігів стародавній» та Віктора Величка, мистецтвознавця, члена Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури.

Леонід Борисович Могучов народився 24 квітня 1925 року в Чернігові. Перші уроки ізограмоти він здобув у театрального художника Василя Беляєва, активно брав участь у міських виставках образотворчого мистецтва школярів.

У вересні 1943 року Могучов був призваний на службу до лав Червоної армії. Свій бойовий шлях він пройшов у складі Лунинецького Червонопрапорного полку морської піхоти. Брав участь в боях на 1-му Білоруському, Українському та Прибалтійських фронтах. Звільняв Україну, Білорусію, Прибалтику, Польщу, форсував Дніпро. Отримав важкі поранення, контузію. Кінець війни зустрів під Кенігсбергом. Нагороджений медалями «За відвагу», «За звільнення Риги», «За перемогу над Німеччиною».

Демобілізувався Леонід Борисович у 1949-му. У 1951 році закінчив Центральну військово-морську школу в місті Хімки. У 1953-му — перший курс Одеського художнього училища, але через матеріальну скруту залишив навчання і повернувся в рідний Чернігів. Працював у морському клубі ДТСААФ, викладав в ізостудії міського Палацу піонерів та школярів. В останні роки Леонід Могучов працював художником-оформлювачем.

Вперше чернігівський глядач ознайомився з його акварелями та малюнками у 1953 році на областій виставці народного образотворчого мистецтва. Як художник-графік він остаточно сформувався на початку 70-х років, коли у київському видавництві «Будівельник» вийшли книги з ілюстраціями Могучова. З того часу відбулося понад 500 його персональних виставок у великих і малих містах України, Росії, Білорусі, Канади. Невтомний трудівник та великий любитель подорожей Леонід Могучов пройшов всю чернігівську землю, побував на Закарпатті, Буковині, Поділлі, Кавказі. І кожен раз його творчим звітом про мандри були персональні виставки. А в 1982 році Чернігівський історичний музей та архітектурно-історичний заповідник, в котрих регулярно експонувались твори Могучова, організували три його виставки.

У вересні 2018 року унікальні твори художника знову були представлені у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». 40 картин Леоніда Могучова прибули з Києва. Виставку презентувала керівник Міжнародного благодійного фонду «INSHE ZHITTIA» Олена Балашова у рамках проекту «INSHE ART — Спадщина. Доки ми пам’ятаємо — ми живемо!». Потім твори митця вирушили у міжнародну подорож. Тисячі поціновувачів мистецтва мали можливість ознайомитися з картинами Могучова, поглянути на духовну спадщину України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *