Запрошуємо на музейну зустріч «Страхополох-втікач, дипломат-захисник… святий князь Чернігівський та його вірний боярин»

2 березня, у суботу,  об 11.00 в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у приміщенні Колегіуму, на Валу) відбудеться музейна зустріч «Страхополох-втікач, дипломат-захисник… святий князь Чернігівський та його вірний боярин».

Поговоримо про обставини, які сформували суперечливий образ князя-мученика, відношення до нього його родичів і, відповідно, повідомлення у тогочасних хроніках. Чи дійсно втікав князь від загарбників, чи використовував всі можливості для захисту своїх володінь? Що пишуть про тогочасні повсякденні проблеми чернігівського князя та історію його родини давні літописи та як вони описані у агіографічній літературі.  Спробуємо разом розібратись у суперечливих питаннях стосовно канонізації мучеників, зокрема, коли і як вона відбулась, і чи відбулась взагалі, а також долю їхніх мощей та гробниць. Окрема тема для розмови — як зображували святих та сцени їх життя і загибелі художники світські та іконописці, і яким чином шанується памʼять мучеників в Україні та зокрема в нашому місті.

Лекцію презентує молодша наукова співробітниця науково-просвітницького відділу Ірина Бугера.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться історією міста та долями знакових постатей чернігівської землі.

Захід проходить в рамках просвітницького проєкту «Чернігів стародавній запрошує».

Вартість лекції: 30 гривень.

Під час проведення заходу буде організований збір коштів на підтримку Збройних Сил України. Всім нам потрібна перемога, тож долучайтеся до наших акцій!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *