З нагоди Дня української писемності та мови

Сьогодні, 27 жовтня, з нагоди Дня української писемності та мови Чернігівське обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка і Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» провели акцію покладання квітів до скульптури Нестора літописця на Валу.

Кілька років тому просвітяни і співробітники заповідника започаткували в Чернігові традицію вшанування київського літописця та письменника, ченця Києво-Печерського монастиря.

Науковці національного заповідника також долучилися до написання радіодиктанту національної єдності.

Мета його організаторів: об’єднати людей навколо України в усьому світі. Тож щороку тисячі людей беруть участь у цій акції, яка започаткована 2000 року.

Цьогоріч радіодиктант називався «Дороги України». Авторка тексту —  Катерина Калитко, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії. Радіодиктант читав у прямому ефірі Олексій Гнатковський — актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша в популярному фільмі «Довбуш».

Довідка

У 2020 році на стародавньому Валу встановлено скульптурну групу з фігурами чернігівського князя Мстислава Хороброго і Нестора літописця. Поряд розташували скульптури полковника Мартина Небаби та архієпископа Лазаря Барановича.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *