З нагоди Дня пам’яток історії та культури

18 квітня в Україні відзначається День пам’яток історії та культури. В українському офіційному календарі це світо з’явилося порівняно недавно, у 1999 році, відповідно Указу Президента України на підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’яток історії та культури.

Цього року урочистості з нагоди професійного свята пам’яткоохоронців проходило у Національному заповіднику «Софія Київська». З вітальним словом до присутніх звернулися Міністр культури України Євген Нищук і заступник Міністра Тамара Мазур.

Зокрема, Міністр культури України Євген Нищук вітаючи працівників охорони культурної спадщини з Днем пам’яток історії та культури наголосив, що «Україна має багатовікову та надзвичайно багату  історико-культурну спадщину, яка є невід’ємною частиною європейського та світового надбання».

Він відзначив, що «збереження культурної спадщини та культурних цінностей нашого народу є одним із найважливіших і пріоритетних напрямків діяльності державної політики, а внесок кожного, причетного до збереження історичних надбань, неможливо переоцінити».

У рамках святкового заходу виступали творчі колективи міста Києва. Лунали піснеспіви у виконанні камерного хору «Кредо» (його очолює володар Гран-Прі III Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів, заслужений діяч мистецтв України Богдан Пліш). Зачарував присутніх і хор хлопчиків «Менестрелі» та інші музичні колективи.

Кращим пам’яткоохоронцям були вручені почесні грамоти Міністерства культури України. Зокрема, нагороджена почесною грамотою молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Наталія Михеєнко.

Фото Національного заповідника «Глухів».

glukhow_nz_hlukhiv_den_pamyatok_sophiya_2

glukhow_nz_hlukhiv_den_pamyatok_sophiya_4

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *