Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у лютому 2022 року

Виставкова діяльність — це один основних напрямків роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Днями у приміщенні Колегіуму завершила роботу виставка «Архітектурна спадщина у творчості Андрія Карнабеда», яка відкрилася 2 грудня 2021 року. В експозиції було представлено світлини та документи, пов’язані з його життям та діяльністю, а також 44 творчі роботи — частина творчого доробку Андрія Антоновича як художника, створенi у період з 1946 по 2000 роки, що зберігаються у фондах заповідника «Чернігів стародавній».

4 лютого планується відкрити оригінальну виставку обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Провідні митці Чернігівщини представлять вироби художньої деревообробки.

У лютому завершить роботу виставка археологічних досліджень «Торгівельні зв’язки Чернігова за давньоруської доби», яка відкрилася 18 лютого 2021 року у Борисоглібському соборі. На ній представлені предмети торгівлі, знайдені під час досліджень на території міста та в найближчій його окрузі. Наукові співробітники планують тут організувати виставку оригінальних виробів ручної роботи з кістки, виявлених під час археологічних розкопок.

Цього року чернігівському архітектурно-історичному заповіднику виповнюється 55 років. Постановою Ради Міністрів УРСР від 20 лютого 1967 року було створено «Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник» на правах філіалу Державного архітектурно-історичного заповідника «Софіївський музей». З нагоди цієї дати намічено провести низку заходів і, зокрема, буде представлено фотовиставку пам’яток заповідника та його діяльність.

Протягом року у національному заповіднику для поціновувачів мистецтва та старовини будуть представлені різноманітні виставки, як його з його фондових збірок, так і з інших музейних установ України, а також чернігівських художників та фотомайстрів.

На фото: вироби з дерева Андрія Колошина, заслуженого майстра народної творчості України з Новгород-Сіверського.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *