Виставкова діяльність Національного заповідника «Чернігів стародавній» у червні 2016 року
Виставкова діяльність в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» є однією із пріоритетних.
У приміщенні Колегіуму (на Валу) експонуються різнопланові виставки.
Зокрема, чернігівці та гості міста мають можливість ознайомитися із унікальним історико-просвітницьким проектом Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана». Це надзвичайно цікава та оригінальна за своєю концепцією виставка, де в єдиному просторі представлено давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння та персні-печатки.
Експозиція «Шлях воїна — один на двох» працюватиме до 3 липня 2016 року.
У виставкових залах Колегіуму також презентуються дві експозиції під загальною назвою: «Україна-Японія: традиції культури», які вже привернули увагу школярів та дітей.
На першій — представлено японську ляльку, родові емблеми японських родин та каліграфія, архітектура буддистських монастирів та святилищ Японії.
На другій — українську авторську ляльку. Ці самобутні вироби створені майстринею із Корюківки (Чернігівщина) Мариною Шикаловою.
У пам’ятках архітектури заповідника також представлені постійні експозиції, зокрема, у Колегіумі — виставка народного ікономалярства.
У Борисоглібському соборі розміщені експозиції: «Архітектура та ремесло Чернігова XI—XIІІ ст.» і «Церковні старожитності XVII—XIX ст.».
У приміщенні Чернігівського колегіуму, ось уже більше десяти років діє експозиція «Чернігів та чернігівці 100 років тому», присвячена історії міста на зламі століть. Тут можна познайомитися з історією, архітектурою, промисловістю, освітою, культурою та діяльністю відомих чернігівців, побутом жителів міста кінця ХІХ — початку ХХ ст.
Запрошуємо оглянути експозиції Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Ми працюємо щодня, з 10.00 до 18.00.
Фото Володимира Коваля з експозиції «Шлях воїна — один на двох».