Вшанування Антонія Печерського: молитва, хресна хода, освячення табличок, квест для дітей. Фоторепортаж
Сьогодні, 23 липня, в Чернігові відбулося вшанування преподобного Антонія Печерського (983-1073), родоначальника руського чернецтва, засновника Києво-Печерського монастиря та печерного монастиря на Болдиних горах у Чернігові.
Організатори: Чернігівська єпархія Православної Церкви України, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», Громадська організація «Сяйво Сіверщини».
Біля Іллінської церкви з вітальним словом до присутніх звернулися: заступниця генерального директора з наукової та культурно-просвітницької роботи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Олена Ванжула, депутат Чернігівської обласної ради Ігор Желдак.
Молебень очолив керуючий Чернігівською єпархією Православної церкви України, єпископ Чернігівський і Ніжинський Антоній.
Від Іллінської церкви — до вул. Антонія Печерського (колишня вул. Ушакова) відбулася хресна хода.
Як відомо, 1 червня на засіданні 32-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання було прийнято рішення про перейменування низки вулиць та провулків. Цю постанову депутати ухвалили з метою проведення політики очищення міського простору від топонімів, що звеличують, увіковічують та пропагують або символізують російську федерацію.
Зокрема, перейменовано вулицю Ушакова — на Антонія Печерського. Відрадно, що це була пропозиція мешканців цієї вулиці. Її підтримала і робоча група з перейменування вулиць Чернігова (створена у квітні 2022 року на базі управління культури та туризму Чернігівської міської ради).
На вулиці Антонія Печерського її мешканці встановили нові таблички, відбулося їх освячення Чернігівською єпархією Православної церкви України.
Завідувач відідлу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Андрій Глухенький і воїн ЗСУ, доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко розповіли про життєвий шлях Антонія Печерського та цікаві історичні факти про вулицю названу на його честь.
Для дітей наукові співробітники заповідника провели квест на історичну тематику. За результами змагання його переможці та учасники отримали нагороди від Громадської організації «Сяйво Сіверщини».
Фоторепортаж Сергія Чернякова, «Чернігв стародавній».