Вшанували гетьмана

Пам’ятників Івану Мазепі в Україні загалом три. Один встановлено в Чернігові. Ще є в селі Мазепинці та віднедавна — у Полтаві.

А першу пам’ятну плиту гетьману встановили просвітяни Бахмача у гетьманській столиці Батурині ще на початку відновлення української державності.

Тож у Чернігові, на Валу, біля Колегіуму, який будував гетьман і де стоїть ошатний йому пам’ятник роботи скульптора Геннадія Єршова, в день народження Івана Мазепи вшанувати його прийшли представники влади, працівники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», члени Народного Руху. Настоятель Катерининської церкви отець Роман Кіник відслужив літію. Цікаво, що поминання гетьмана відбувалося неподалік Спасо-Преображенського собору, який належить до УПЦ Московського патріархату — церкви, у якій українському гетьману виголошували анафему.

Вшанування продовжилося у Борисоглібському соборі духовно-патріотичним концертом «Боже, Україну збережи». У виконанні капели бандуристів імені Остапа Вересая пролунали твори українських композиторів Михайла Вербицького, Левка Ревуцького, Григорія Давидовського, Олександра Кошиця, Миколи Леонтовича.
Василь Чепурний, “Голос України”.
Фото Віктора Кошмала.
На мітингу проводився збір коштів на встановлення у Чернігові скульптурної композиції святим князю Михайлу та боярину його Федору. Відтепер скринька для пожертв на цей пам’ятник знаходиться у Борисоглібському соборі і кожен бажаючий може долучитися до його спорудження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *