Всеукраїнська науково-практична конференція у Національному заповіднику «Хортиця»

10 листопада в приміщенні музею «Міста за порогами» Національного заповідника «Хортиця» Запорізька обласна організація Національної спілки краєзнавців України провела І-шу Всеукраїнську науково-практичну краєзнавчу конференцію «Нематеріальна культурна спадщина Запорожжя — живий скарб України: проблеми дослідження, збереження та розвитку» у рамках заходів до 170-річчя від дня народження Якова Новицького, відомого історика, етнографа та педагога.

На науковій конференції також презентували елементи культурної спадщини Запорозького краю та виставку робіт майстрів народного традиційного мистецтва.

У конференції взяли участь понад 40 дослідників з різних куточків України, зокрема, із Запоріжжя, Мелітополя, Суботіва (Черкаська область), Чернігова, Переяслава-Хмельницького, Миколаєва.

Молодший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Ірина Бугера виступала із доповіддю «Родина полковника Лизогуба та чернігівське козацтво у трьохсотрічній  історії церкви св. Катерини м. Чернігова». Дослідниця розповіла про історію родини Лизогубів у ХVII-ХVIII ст. та діяльність славетних представників козацького роду. На основі документів та описів Катерининського храму показала зв’язок родини Лизогубів з деякими будівлями Чернігівщини, та, особливо, церкви св. Катерини м. Чернігова.

Учасники конференції прийняли резолюцію. Зокрема, у документі зазначається, що нематеріальна культурна спадщина Запорожжя, її вивчення, збереження, популяризація та подальший розвиток повинні стати пріоритетними напрямками культурної та економічної політики України. «Цей живий скарб нації є фактором культурної ідентичності, основою національного самовираження та культурного розмаїття… Для успішної реалізації завдань з охорони НКС Запорізького краю необхідна організаційна та фінансова підтримка з боку місцевих органів, виконавчої влади і місцевого самоврядування», — йдеться у резолюції всеукраїнської науково-практичної конференції.

За результатами заходу заплановане видання збірки матеріалів конференції в спеціальному випуску електронного часопису Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України «КРАЄЗНАВСТВО ЗАПОРОЖЖЯ» – zpkrai.jimdo.com.

За матеріалами сайту Національного заповідника «Хортиця».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *