Вперше в Чернігові: виставка талановитих художників-скульпторів Тетяни Зайцевої та Стаса Кадочникова
23 жовтня о 12.00 у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) відкривається виставка творів талановитих київських художників-скульпторів Тетяни Зайцевої та Стаса Кадочникова «Містика і реальність». Їх роботи вражають різноманітністю стилів, але поєднує їх загальна ідея — тепло і любов до людей. Тонка спостережливість і майстерність виконання перетворюють кожну роботу творчого дуету у втілений символ.
Художники завжди у пошуку нових ідей та рішень, для втілення яких використовують різноманітні матеріали, зокрема, мармур, бронзу, художнє скло, кольоровий кришталь, глину. Вони розробляють і виконують ексклюзивні витвори мистецтва, а також призи, індивідуальні подарунки.
Роботи творчого подружжя з успіхом експонуються на всеукраїнських і міжнародних мистецьких виставках, знаходяться в музеях України, Німеччини, Італії, Іспанії, Японії, Росії, а також у приватних колекціях.
Члени Національної Спілки художників України Тетяна Зайцева та Стас Кадочников неодноразово брали участь участь у конкурсах і отримували заслужені перемоги. Одну з найяскравіших відзнак Стас Кадочников отримав у 2005 році в Токіо на Міжнародному конкурсі дизайна монет: першу премію за кращу роботу. Пам’ятна монета під назвою «Трагедія Чорнобиля – трагедія Землі» була присвячена 20-річчю аварії на Чорнобильській АЕС. Члени жюрі відмітили високу техніку та артистизм цієї роботи.
Стас Кадочников народився 15 жовтня 1959 р. у м. Києві. У 1990 р. закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва, який з 1994 р. був реорганізований у Львівську національну академію мистецтв, майстерню Андрія Бокотея — багаторічного незмінного ректора Академії.
Працював на Київському заводі художнього скла: художником-оформлювачем (1980–85), потім у відділі головного художника (1990–2002). Відтоді — на творчій роботі.
Тетяна Зайцева народилася 23 січня 1961 р. у м. Харкові. Закінчила Львівську Академію мистецтв (1992).
Працює в галузі живопису, графіки, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Її вважають майстром керамічної, порцелянової та бронзової скульптурної пластики.
Джерело: «Чернігів стародавній».