Відома донецька майстриня представила у Чернігові унікальні іменні вишиті орнаменти. Відео

Вишиті орнаменти, присвячені Тарасу Шевченку, Лесі Українці та іншим відомим українським діячам, представила у Чернігові відома донецька майстриня Людмила Огнєва. Колекція подорожувала Україною, нещодавно її мала змогу побачити Вінниця. Тепер більше 40 вишивок представили у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Унікальні іменні орнаменти вдалося побачити і нашій знімальній групі, інформує “Сіверцентр”

Людмила Огнєва два роки тому залишила місто, в якому пройшло її життя. У Донецьку майстриня  провела не один рік у роботі. Все було пов’язане з Донецьком, а тому покидати рідне місто вона не хотіла. Тепер жінка живе в Києві. Подорожує Україною та презентує свої колекції вишитих орнаментів. Одну із таких колекцій довелося побачити Чернігову. Експозицію «Вишиття видатних українців», яку презентували у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній», присвятили 25-річчю незалежності України. Всі вишиті орнаменти – іменні. Адже люди здавна вірять, що вишиванка приховує багато секретів, тонкощів, часто незрозумілих сучасному українцю. Вона була своєрідним паспортом, що свідчив про походження чи статус людини. Саме тому, каже пані Людмила, вона і досі працює над своїми колекціями, аби розповісти і нагадати українцям про їх національні звичаї.

Людмила Огнєва, майстриня: «Остання фраза, що переконала мене була така: «Ви знаєте, розповісти про нас, українців, там, поза межами Донеччини, краще ніж ми, зможете тільки ви». Це було тією краплею останньою. Я вирішила, що певно можу це зробити».

Жінка згадує, з Донецька їхала в самій лише куртці, шапці і з двома сумками рушників та ниток. Інші речі їй пізніше переслали друзі поштою. Орнаменти майстриня бере з ікон, історичних спогадів і відтворює їх. У експозицію ввійшли не всі багаторічні напрацювання жінки. Частину з них не вдалося продемонструвати, бо не вистачило місця. 20 робіт і досі залишились у Донецьку. Не побачив Чернігів орнаментів, присвячених княгині Ользі, Ярославу Мудрому, Володимиру Мономаху, Володимиру Великому. Проте майстриня до виставки додала інші, не менш цікаві орнаменти. Наприклад, власний орнамент Надії Савченко та Георгія Гонгадзе.

Людмила Огнєва, майстриня: «Якщо про це розповідає дончанка, то виникає питання, мабуть, там у Донецьку не всі бандити живуть?»

На виставці представлені орнаменти лише тих постатей, що присвятили своє життя Україні. Їх пам’ятає народ у піснях, думах, поемах. У доробку майстрині не одна колекція. Серед них колекція вишивок жінок політв’язнів під назвою «Нездоланний дух». Виставку зможуть оглянути всі охочі протягом місяця.

Фото Володимира Коваля.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *