Відкриття нижньої частини Валу відбудеться 21 вересня

Нижню частину Валу, де цього літа проводили ремонтні роботи, обіцяють відкрити для відвідувачів 21 вересня. Про це повідомляє прес-служба міської ради.

Загалом проект розрахований на два роки.
– Ми вже на завершальній стадії. Зараз розставляємо лавки, монтуємо два види світильників, робимо підключення електричної частини. Одночасно виконуються дрібна підрізка плитки і озеленення території, тобто підсипка чорноземом і посів газонів. На тому місці, де повинен бути фонтан, відбувалися археологічні розкопки і глибина виросла до 10 метрів. Тому в цьому році ми не можемо зробити фундамент для фонтану, бо потрібен час на ущільнення ґрунту. Тому зараз це місце засипаємо піском з пошаровим ущільненням і чекаємо до весни, коли ґрунт ще природно доущільниться. Загалом у цьому році на Валу вклали більше 4 тис м² клінкерної плитки, зробили освітлення у тій частині парку, яка вже з новими доріжками, зробили автополив газонів, готуємо газони, лавочки, світильники. Фінальна дата в цьому році в нас на всіх одна – це День міста, – розповів виконроб Євген Чорнушко.

Разом з тим, під час проведення робіт здійснюються археологічні дослідження у яких беруть участь науковці Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Про цікаві знахідки дослідники розкажуть наприкінці року, а виявлені артефакти вони обіцяють представити на виставці у заповіднику.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *