В Національному заповіднику «Чернігів стародавній» вишивали бісером
Минулої п’ятниці в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» проведено черговий майстер-клас з вишивки бісером.
Його організовано за ініціативи Богдани Короваєвої, психолога Благодійного фонду «Центр соціального розвитку «Міст».
Мистецтво вишивки бісером має давню та багату історію. Ще з сивої давнини наші предки створювали оберегові орнаменти, оздоблюючи свій одяг намистинами, а згодом і скляним бісером. Вперше бісер почали використовувати у Стародавньому Єгипті. На території України він набув поширення у XVIII–XIX століттях. Вважається, що назва «бісер» походить від арабського «бусра», що означає «фальшиві перли».
Нині інтерес до вишивки бісером набуває все більшої популярності. Сучасні майстрині прикрашають кольоровими намистинками не тільки свій одяг, а й предмети інтер’єру, рушники, скатертини, аксесуари, особливо полюбляють створювати декоративні панно та картини.
До речі, така вишивка не є обереговою, виготовлення картин з бісеру супроводжується естетичним задоволенням, яке майстриня отримує від процесу вишивання.
В національному заповіднику вишивали на тканині та папері. Здебільшого використовували роботи, створені на попередньому майстер-класі з вишивки стрічками. В результаті: витворені прекрасні квіти з бісеру і стрічок…
Фото Ірини Бугери та Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».