В Чернігові відкрилася виставка зброї — козацької та самурайської! Відео

Експозиція зібрана під гаслом «Шлях воїна: один на двох» і започаткована в рамках історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду Олександра ФЕЛЬДМАНА.

Давні японські мечі та козацька зброя (шаблі, келепи, пірначі) викликали чималий інтерес у чернігівців. Експонати уособлюють велич наших предків, перекреслюючи спадщину колоніального почуття меншоварт. Додають гордості за свій народ і печатки та персні української старшини, також представлені на виставці у Національному історико-архітектурному заповіднику «Чернігів стародавній».

Олександр Фельдман був приємно здивований ажіотажем на відкритті виставки і зауважив, що люди, які володіли представленою тут зброєю, любили власну Батьківщину і цінували свою свободу — тож ці традиції мають переходити й до наступних поколінь. Виставка, до речі, після Чернігова, помандрує до Львова, Дніпра та інших великих міст.

На відкритті виставки було багато не тільки істориків та інших шанувальників старовини, а й військових, курсантів. Заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький зауважив: «Такі заходи надзвичайно потрібні для виховання молоді в умовах фактичної війни».

Василь ЧЕПУРНИЙ, «Голос України».

Фото Володимира Коваля, м. Чернігів.

Виставка козацької та самурайської зброї із зібрання Музею Фельдмана працює щодня з 10.00 до 18.00 за адресою: м. Чернігів, вул. Преображенська, 1, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» (Вал, «Колегіум»).

ft_18.05.16_putjvoina_01

IMG_0351

ft_18.05.16_putjvoina_03

IMG_0325

IMG_0363

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *