Унікальна «космічна» виставка в Чернігові: не пропустіть!

Фантастичний шанс побачити на власні очі експонати

з приватної колекції видатного київського популяризатора науки і літератури

26 листопада в будівлі Колегіуму на Валу (вул. Преображенська, 1) відкрилася виставка «Погляд у Всесвіт».

Експозиція презентує частину приватної колекції видатного українського популяризатора науки Юрія Шевели. Окрім зусиль, які він докладає до збереження геологічних фондів Національного науково-природничого музею НАН України, пан Шевела займається просвітницькою роботою у галузі досліджень Всесвіту, археології, палеонтології і літератури. Свого часу він створив музей-проект «Музей фантастики і космонавтики» і краєзнавчий проект «Корабель часу».

До Чернігова ж наразі завітали астрономічні знахідки відомого колекціонера, які будуть цікаві як дорослим, так і дітям. Тут можна побачити:

оригінальні старовинні прилади: телескопи, сонячні годинники, мікроскопи, теодоліти, астролябії, секстанти, армілярні сфери, компаси;

– рідкісні книги у галузі астрономії;

раритетні глобуси, географічні та зоряні карти ХVIII – поч. ХХ ст.;

колекцію старовинних поштових листівок «Від міфології до обсерваторій»;

справжні метеорити та інші зразки маловідомих геологічних обєктів, що прибули на Землю з інших куточків Всесвіту.

Як розповів Юрій Шевела: «Експонати для виставки я підбирав таким чином, щоб вона була корисною і цікавою для відвідувачів будь-якого віку. На подібному заході у Києві дітям дуже подобалася фантазійна інсталяція «Кам’яні сфери – планети», створена з куль, виготовлених з різних мінералів. Дорослі задивлялися на старовинні фоліанти. І нікого не залишили, звичайно, байдужими складні давні механізми, які нібито тільки-но зійшли зі сторінок фантастичних романів. І ця аналогія прекрасна, оскільки я глибоко переконаний, що саме наукова фантастика дала поштовх розвитку науково-технічного прогресу і надалі спонукає людство дивитися у зоряне небо і мріяти про підкорення Всесвіту».

До речі, ціни на квитки для відвідування виставки цілком просвітницькі і навіть «дитячі»: 10 грн. для дорослих, 5 грн. для дітей.

Тож, з 26 листопада виставка «Погляд у Всесвіт», яка вже мала успіх у Києві і Житомирі, відкрила двері для мешканців Чернігова. Експозиція працюватиме лише 2 місяці – до 26 січня 2020 року, щодня з 9.00 до 17.00.

Адреса: вул. Преображенська,1, «Колегіум на Валу», Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *