У сквері Богдана Хмельницького рештки старовинного муру накриють прозорим куполом

У сквері ім. Богдана Хмельницького в Чернігові на місці рештків старовинного муру, виявлених археологами цього року, тривають роботи із спорудження металевої конструкції для накриття знахідки, інформує прес-служба міськради.

Фрагмент фундаменту П’ятницького монастиря знайдений під час проведення  земляних робіт на пагорбі, біля храму, у серпні 2017 року. Пізніше археологи здійснили розчистку рештків муру.

За інформацією заступника начальника Управління капітального будівництва Чернігівської міської ради Олександра Макарова, працівники управління облаштовують знайдений експонат старовинної архітектури для подальшого збереження та огляду жителями й гостями міста. Історичну знахідку накриють прозорим куполом із полікарбонатного покриття з антивандальними та протиабразивними властивостями, а також захистом від ультрафіолетового випромінювання.

Архітектор Тетяна Мазур також розповіла, що передбачається зробити водозливну систему біля металевої конструкції. Запланована і підсвітка куполу.

У сквері імені Богдана Хмельницького завершуються роботи з благоустрою. У жовтні-листопаді працівники КП «Зеленбуд» висадили живопліт з бірючини звичайної, декоративну форму таволги (спірея японська).

Крім того, у сквері вже посаджені кущі: декоративні форми ялівця горизонтального, барбарису тумберга, таволги японської (спірея), гортензії волотистої.

Також у листопаді планується завершити роботи біля пам’ятника Богдану Хмельницькому. Нещодавно привезли мармур, яким обкладають територію навколо пам’ятника. Передбачаються також роботи з благоустрою території, зокрема, працівники «Зеленбуду» зроблять тут висадку декоративних рослин та квітів.

Фото Сергія Чернякова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *