У Мінкультури відхилили проект будівництва багатоповерхівок біля Єлецького монастиря

Науково-методична рада Міністерства культури України 25 травня відхилила проект скандального будівництва біля Єлецького монастиря в Чернігові.

Про це повідомив Іван Биков, архітектор, реставратор, краєзнавець, член науково-методичної ради Міністерства культури України.

Науково-методична рада Міністерства культури відхилила проект «Будівництво 5-поверхових житлових будинків, офісних приміщень та підземного паркінгу — м. Чернігів, вул. Князя Чорного, 4а», — написав він у соціальній мережі «Фейсбук».

За словами архітектора, головним аргументом було відсутність погодження місцевого органу охорони культурної спадщини та Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Як повідомлялося, зазначена земельна ділянка розташована в охоронній зоні Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (Генеральний план розвитку Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» у м. Чернігові затверджено рішенням 39 сесії 5 скликання Чернігівської міської ради 23.06.2009 р.), на території пам’ятки археології поселення передгороддя (X-XVIII ст. н. е., № 1-е) стародавнього м. Чернігова (взято на облік розпорядженням Чернігівської облдержадміністрації  від 28.12.1998 р. № 856) та в охоронній археологічній зоні № 2 м. Чернігова (затверджено рішенням 17 сесії 5 скликання Чернігівської міськради від 31.05.2007 р.). У безпосередній близькості від об’єкту знаходиться територія Єлецького монастиря з комплексом пам’яток архітектури національного значення XII-XVII ст. (охор. № 250043-Н) та пам’ятка археології національного значення курган «Чорна могила» Х ст., що внесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України як об’єкти національного культурного надбання українського народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *