У Чернігові внаслідок російського ракетного удару пошкоджена пам’ятка архітектури – П’ятницька церква

19 серпня росія цинічно обстріляла історичний центр міста Чернігова, коли містяни повертались з церковної служби.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України

Внаслідок потрапляння ворожої ракети вщент знищено пам’ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка. Також пошкоджень зазнала пам’ятка архітектури національного значення П’ятницька церква, яка віднесена до сфери відповідальності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Історичний центр Чернігова, міста з тисячолітньою історією, є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Цьогоріч МКІП спільно з обласною та міською адміністраціями розпочали роботу над внесенням культурного ландшафту міста Чернігова до Переліку об’єктів культурної спадщини, що перебувають під загрозою. Адже, як бачимо, загроза від російських варварів тільки зростає.

Росія як країна-терорист планомірно нищить культурну спадщину України, завдаючи непоправних втрат не тільки українській, а й світовій культурі. Вчергове закликаємо світову спільноту ізолювати агресора, а також нарешті позбавити росію членства в ЮНЕСКО.

Наразі відомо про 90 постраждалих та 7 загиблих, серед яких шестирічна дитина. МКІП висловлює свої найглибші співчуття родинам і близьким жертв цього страшного злочину, скоєного державою-агресором.

Пошкодження П’ятницької церкви: вибиті вікна, шматок від ракети влетів до храму, на фото – побита аналойна ікона святої Параскеви – П’ятниці. Фото Ервіна Мідена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *