У Чернігові ветерани визвольної боротьби і громадськість відзначили День Незалежності України

24 серпня, між повітряними тривогами, в Чернігові біля меморіального каменю «Борцям за волю України» проведено урочистий захід відзначення Дня Незалежності України.


Його, з урахуванням всіх обставин і вимог війни, організували регіональне представництво Українського інституту національної пам’яті, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній», міська організація Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, обласна організація НРУ за сприяння Чернігівської єпархії Православної церкви України.
У заході взяли участь і ветерани визвольної боротьби 1988-1991 років, борці за Незалежність України в XX столітті.
Отець ВОЛОДИМИР у співслужінні зі священиками Чернігівської єпархії ПЦУ відправили поминальну панахиду за борців за незалежність України всіх часів, сучасних Захисників України. Вони помолилися за перемогу України у війні з російським агресором, її успішний розвиток після завершення цього важкого випробування.

«Символічно, що у жовтні 1992 року до ми встановили цей пам’ятний камінь «Борцям за волю України» на честь всіх Героїв, які крок за кроком століттями і десятиліттями наближали відновлення нашої незалежної держави. Тепер він символізує органічний зв’язок борців за волю минулого з сучасними Героями безкомпромісної та переможної боротьби з російським агресором», — відзначив відкриваючи захід Сергій ЧЕРНЯКОВ, вчений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», борець за Незалежність України в XX столітті.
«Україна обов’язково переможе російського агресора, адже добро завжди перемагає зло», — наголосив Роман Кіник, настоятель кафедрального собору святої великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії ПЦУ.
«Україна вже в повній мірі почала усвідомлювати себе повноцінною нацією, повністю незалежною державою, вона поважає себе і примушує ворогів поважати її. Ми всі віримо в перемогу у війні з російським агресором і кожний на своєму місці за минулі десятиліття зробив свій внесок у цю справу. Важливою умовою такого позитивного результату є знання власної історії. Дорогі друзі, соратники, побратими та однодумці! На цьому не зупиняємося. Бо той, хто знає справжню історію своєї країни та вивчає її уроки, буде успішно будувати успішне та щасливе майбутнє своєї країни», — зауважив Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, борець за Незалежність України в XX столітті.
«Цьогорічне відзначення Дня Незалежності та перше святкування Дня Української державності під час великої війни з російським імперіалізмом потужно і голосно показало і нам, і всьому світові, що маємо тисячолітню традицію Українського державотворення, ми – повноправний й поважний член світового співтовариства. За це віддали впродовж століть та зараз віддають свої життя найкращі сини і доньки нашої Вітчизни. Вічна пам’ять і вдячність кожному з них!», — заявив Андрій ГЛУХЕНЬКИЙ, голова Чернігівської міської організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г. Шевченка, завідувач відділу наукових досліджень печер та пам’яток археології Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

«Одною з важливих складових майбутньої перемоги над російським агресором є пам’ять не тільки про перемоги та героїчні вчинки борців за волю України, а також гіркі уроки минулого. Так, важливо не розслабляючись працювати над подальшим зміцненням міжнародної підтримки нашої держави, мати не тільки надійних партнерів, а головне союзників для сталого, успішного і безпечного майбутнього нашої країни. Важливо одночасно і в першу чергу покладатися на самих себе в обороні та мирному розвитку», — попередив Сергій СОЛОМАХА, борець за незалежність України в XX столітті, депутат Чернігівської міської ради в 1990-1994 роках, заступник голови обласної організації НРУ.
Учасники урочистого заходу поклали квіти до меморіального каменю «Борцям за волю України», а завершили його виконанням Гімну України.

Сергій Горобець,
Український інститут національної пам’яті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *