У Чернігові в Борисоглібському соборі до 900-річчя відкрили “Пошту під куполами”

“Пошту під куполами” відкрили у Чернігові в Борисоглібському соборі до 900-річчя першої писемної згадки про храм. Відтепер чернігівці та гості міста зможуть купити там конверти та листівки із дитячими малюнками – зображеннями собору, поставити на них штемпель, відтворений науковцями з печатки князя Давида Святославича, якою він пломбував свої листи в XI-XII столітті, і відправити листа.

Про цю подію повідомляє Суспільне. Чернігів

Діти ставлять штемпель на конверті

“Є спеціальний штемпель постійної дії, де вказано дати: 1123 рік – це якраз дата, коли тут був похований Давид Святославович, і 2023 рік – сьогодні. І безпосередньо штемпель собору, де ми бачимо зображення самого Давида Святославовича”, — каже директор з розвитку мережі Чернігівського регіону АТ “Укрпошта” Олександр Бородавко.

Директор з розвитку мережі Чернігівського регіону АТ “Укрпошта” Олександр Бородавко

До 900-річчя першої писемної згадки про Борисоглібський собор Національний архітектурно-історичний заповідник “Чернігів стародавній” оголосив конкурс дитячих малюнків, зі 100 учасників відібрали 21.

Саме їхні роботи і розмістили на конвертах та поштових листівках.

Дитячий малюнок, який зобразили на конверті

“Я ходжу до художньої школи вже шостий рік. Для мене це була честь – піти на такий проєкт, щоб мати змогу прославити нашу Чернігівщину на всю Україну і на весь світ. Я була дуже щаслива, що мене вибрали, що я показала себе і проявилася якось”, — розповіла переможниця дитячих малюнків Анастасія Закревська.

Переможниця дитячих малюнків Анастасія Закревська

Виконувач обов’язків директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Лісовий розповів, як у нього з’явилася ідея зробити в Чернігові “Пошту під куполами”.

В 2011-му я з родиною – з дружиною і донечкою – були в Італії. Звісно, відвідали Ватикан. І коли ми підіймались по сходах Собору Святого Петра, з подивом для себе знайшли на даху сувенірну лавку, кав’ярню і пошту. Ми відправили листівку в Україну. І саме ось це зернятко зараз буде покладене в український ґрунт”.

Виконувач обов’язків директора Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Андрій Лісовий

Така пошта має стати туристичною родзинкою, вважає керівник заповідника.

Конверт зі штемпелем

“Пошта під куполами” – пілотний, але не останній подібний проєкт у Чернігові, сказав Андрій Лісовий.

Надалі вони планують зробити таке і на базі інших історичних пам’яток Чернігова, зокрема в Антонієвих печерах планують створити “Печерну пошту”.

Більше дивіться у сюжеті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *