Томаш Ґживачевський Європі про Україну

4-5 листопада нинішнього року Чернігів відвідав відомий польський репортажист, письменник, сценарист, мандрівник і аналітик, що спеціалізується на країнах Центральної та Східної Європи, лауреат польських і міжнародних літературних та журналістських премій.

У 2015—2017 рр. Томаш Ґживачевський побував у Придністров’ї, Нагірному Карабасі, Абхазії, а також поблизу Південної Осетії та територій, підконтрольних угрупованням «ЛДНР».

Результатом цих подорожей стала книга «Кордони мрій. Про невизнані республіки», яка згодом була покладена в основу документального фільму «Тіні історії». Приїзд викликаний збором матеріалів для нової документальної стрічки, яка розрахована у першу чергу на європейського глядача.

Йшлося про культурні пам’ятки нашого міста, те як їх зачепила, а деякі знищила війна, про місце Чернігова в європейській культурі, про туризм, а також про те, як пережили облогу музейні заклади міста.

З гостем спілкувалися директор обласного історичного музею ім. Василя Тарновського Сергій Лаєвський та завідувачка науково-просвітницького відділу Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Алла Гаркуша.

Фото «Український тиждень»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *