Таланти Городнянщини: в Чернігові презентували творчість відомого земляка Олександра Снопка

Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» презентував виставку картин нашого земляка художника Олександра Снопка. Сьогодні більшість його картин перебувають у приватній колекції його родини, яка й стала духовним натхненником заходу.

«Дідусь мій народився в Городнянському районі, а все своє життя прожив у Чернігові і працював у Чернігові в художніх майстернях», – Наталія Жук, внучка Олександра Снопка, співорганізатор виставки.
«Цього року виповнилося 100 років від дня його народження і наш заповідник, щоб вшанувати його пам’ять, вирішив провести таку виставку», – Андрій Глухенький, молодший науковий співробітник «Чернігів стародавній».
День відкриття виставки приурочили до 100-річчя художника, талант якого відкрився ще в радянські роки. Але, за словами внучки митця, через походження із заможної родини радянська влада шкодувала регалій для митця із Городнянщини.
 
«Народився в селі Ваганичі Городнянського району і досі його в селі пам’ятають, пам’ятають батьків. Вони мали млин, і, будучи заможними, допомагали іншим людям», – Олена Биховець, начальник відділу культури і туризму Городнянської РДА.
 
«Художник неординарний, дуже талановита людина. Ви бачите це в роботах, тут присутні і пейзажі, і портрети, і натюрморти. Тобто це людина, яка могла зобразити навколишній світ у будь-яких його проявах», – Алла Доценко, заступник генерального директора «Чернігів стародавній».
 
Виставка триватиме приблизно місяць у залі Колегіуму на Валу. В цей період всі охочі матимуть можливість помилуватись дивовижними пейзажами на Чернігівщині та портретами відомих українців у виконанні нашого земляка.
 
Журналіст Олег Дешура
Оператор Дмитро Дриганов, http://cheline.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *