Світ відзначає міжнародний день музеїв

З цієї нагоди хотілось би одразу привітати спеціалістів музейної справи України. Ваша мужність та відданість справі – те, що змушує сферу залишатися на плаву. Навіть в такі непрості часи.

Сьогодні, коли рашисти вибирають музеї своєю ціллю, запускаючи в них ракети, часом можуть опускатися руки. Але памʼятайте: зруйновані будівлі та викрадені експонати – це питання часу. Ми обовʼязково відбудуємо кожну з інституцій і повернемо все, що було насильно вивезено з наших музейних фондів. Кожен із цих злочинів МКІП фіксує та ретельно перевіряє. Без покарання ніхто не обійдеться.
Відвідав сьогодні Національний музей Тараса Шевченка, де поспілкувався з директором Дмитром Стусом. Обговорили питання щодо відкриття музею найближчим часом. Сам характер відкриття та експозиція будуть досить унікальними та інтерактивними. Підтримав музей в цьому починанні. А також поговорили нагальні виклики, які стоять перед спадщиною під час війни та окремо про вшанування памʼяті Василя Стуса.
Всім хочу нагадати: це чудовий привід відвідати музей у вашому місті, де це безпечно. Наразі деякі з них вже відкрили свої двері для відвідувачів.
Зокрема працюють: Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького і заповідник «Підгорецький замок» в її складі, музей-заповідник «Жовківський замок», музей-заповідник «Олеський замок» на Львівщині. В Києві працює Національний заповідник «Софія Київська», музеї «Золоті ворота», «Кирилівська церква», «Андріївська церква», відкрита територія Софійського собору. А з сьогоднішнього дня починає роботу Національний музей народної архітектури та побуту України в Пирогові.
Куплений квиток – найкращий спосіб сьогодні допомогти сфері.
До речі, сьогодні Музей Шевченка проводить безкоштовно пішу прогулянку для всіх охочих по всім місцям Шевченка в Києві. І в подальшому проводитиме подібні ініціативи, тож слідкуйте за повідомленнями на сайті музею.
 
Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *