Стародавні печери вшанували урочистою академією, конвертом з маркою, конференцією та книгою

На знімку: спецпогашення конверту та марки здійснюють (зліва направо) генеральна директорка чернігівської філії “Укрпошти” Олена Дорошенко, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Юрій Соболь та начальниця відділу вивчення мистецької спадщини Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Аліна Кондратюк.


950-ліття Антонієвих печер урочисто відзначили у Чернігові. В залі засідань міської ради пройшла урочиста академія за участі представників влади, науковців, краєзнавців. Тут же відбулося спецпогашення конверту та марки, випущених “Укрпоштою” з нагоди ювілею.

Для гостей були проведені кілька безплатних екскурсій печерами святого Антонія. Науковці з Києва, Кременця, Глухова, Батурина, Ніжина та Чернігова активно обговорювали питання дослідження історичної спадщини.

Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній” Юрій Соболь, відкриваючи урочистості, наголосив: “Не помилюся, стверджуючи: існують на землі місця, які мають духовне, історичне та культурне значення воістину планетарного масштабу. Саме тут людські та духовні енергії об’єднуються, підтримуючи одна одну. Саме тут люди знаходять духовний захист, здобувають гарт, свободу, людську гідність, які виводяться з природного покликання людини, як Божого творіння, наділеного образом і подобою Божою. Саме таким надбанням є Антонієві печери в Чернігові та й сама Болдина гора, де вони розташовані”.

За всі роки свого існування як музейного об’єкту (з 1968 року) Антонієві печери прийняли більше 2 мільйонів 200 тисяч відвідувачів, – повідомив у своєму виступі Юрій Соболь. Тут же генеральний директор запропонував міській владі обговорити проект побудови каплиці до Новоантонієвих печер та пішохідного містка, що в комплексі з відкритою і дослідженою печерою на суміжній з Антонієвими печерами ділянці стало би родзинкою для туристів та гостей міста.

Заступник міського голови Олександр Ломако фактично підтримав пропозицію керівника заповідника, сказавши: “Безумовно, Антонієві печери є одним з символів нашого міста, візитівкою Чернігова, місцем сили. Це свідок майже всіх подій в історії нашого міста. Це й уособлення амбіцій Чернігова, бо комплекс печер був створений в той період, коли наше місто змагалося за велич і лідерство зі столицею Київської Русі. І сьогодні ми маємо брати приклад з тих наших предків – теж не відчувати себе провінційним містом, а задумувати й реалізувати проекти, які були б свідченням амбіцій нашого Чернігова”.

Представник міської влади зауважив про створення міськими структурами проекту благоустрою території біля Антонієвих печер, який передбачає і зручний під’їзд, і сучасні санітарні зручності для тих, хто вийшов з туристичних автобусів. “Цей проект розроблений і є одним з пріоритетних для міста, але через юридичні питання (бо це державна власність і не всі погодження отримані) та фінансові складності поки не втілений. Чернігів не полишає намірів його реалізувати, оскільки прагне розвивати туризм, а Антонієві печери – туристичний магніт”, – сказав Олександр Ломако.

Далі пройшло спецпогашення конвертів, випущених спеціально до 950-річчя Антонієвих печер. Таких конвертів зі зробленим у цей день штампом буде всього 50. На них зображені вхід до печер та навколишні храмові споруди, а також фрагмент ікони Антонія та Феодосія Печерських, яка знаходиться в архітектурно-історичному заповіднику.

Василь ЧЕПУРНИЙ, Чернігів, “Голос України”
Фото Сергія ЧЕРНЯКОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *