Про підсумки туристичного сезону говорили у Чернігові

21 жовтня за ініціативою Сіверського інституту регіонального дослідження відбувся круглий стіл на якому обговорено підсумки туристичного сезону 2016 року та можливість перенесення святкування Дня міста Чернігова.

Хоча, про завершення туристичного сезону цього року ще говорити зарано. Бо, гості із різних куточків України ще їдуть у Чернігів щоб ознайомитися із його історією та оглянути унікальні архітектурні пам’ятки.

А сьогодні можна говорити про хід туристичного сезону за період січень-вересень 2016 року. І говорити оптимістично, бо цифри приємні і обнадійливі.

Отже, зокрема, кількість відвідувачів заповідника Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»:

– січень-вересень 2016 року — 213132 (111 %),

– січень-вересень 2015 року — 192775.

Кількість екскурсій:

– січень-вересень 2016 року — 4801 (127 %),

– січень-вересень 2015 року — 3703.

Географія екскурсантів

Переважна більшість відвідувачів українці — 95%.

Іноземців — 5-6% (це і зрозуміло, адже країна у стані війни). Туристи з Німеччини, Польщі, Литви, Латвії, Китаю, США, Канади, Мексики, Грузії, Італії, Великобританії, Франції, Норвегії та ін. країн.

Найбільше екскурсантів з Києва та Київської області (50%), далі — Суми, Полтава, Житомир, Вінниця, Миколаїв, Донецьк, Луганськ, Крим, Одеса, Львів, Черкаси та інші регіони і міста.

Чернігівщина вчиться приваблювати туристів. Інфраструктура, промоція, туристичні маршрути не досить розвинені, як для вибагливого закордонного туриста.

На початку туристичного сезону говорили про те, що Чернігівщина має зайняти нішу осінньо-весняного туризму. Цю думку підтверджує статистика: на минулі вихідні до Чернігова приїхала найбільша кількість туристів за весь рік. Чому ж тоді закриття сезону 20 жовтня? Пропонують іншу термінологію: високий/низький період туристичного сезону, який має тривати цілий рік. З цією думкою погоджується і американець Кайл Колд, волонтер Корпусу миру. Він проживає в Чернігові більше року, і йому це місто дуже подобається.

Кайл Колд, волонтер Корпусу миру: «Я, коли приїхав, дивився на Чернігів великими очима. Ваше місто дуже комфортне для життя, красиве, особливо краєвиди річки Десна. У вас є потенціал: історико-культурні, історичні пам’ятки… Ви тут говорили про закриття сезону, але я вважаю, це місто привабливе для туристів у будь-яку пору, навіть коли дуже холодно».

Нерозривно пов’язаний із туризмом День міста. Вже не перший рік обговорюється питання щодо перенесення його святкування. Варіанти пропонують різні: або дату надання Чернігову Магдебурзького права, поєднати свято міста з відкриттям туристичного сезону, чи з днем Європи в Україні…

Всі варіанти переслідують єдину мету — залучити до Сіверського краю якнайбільше туристів.

За інформацією телекомпанії “Сівер-центр”

14702472_1222703051135447_5528935228433191925_n

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *