Презентація наукових видань Національного заповідника «Чернігів стародавній»

Звіт перед науковцями та любителями історії рідного краю – презентація видань заповідника «Чернігів стародавній» за 50 років діяльності. Це і надруковані власноруч працівниками закладу саморобні брошури, і довідники, путівники, матеріали конференцій, солідні подарункові книги. Напрацювання вчених заповідника представили в обласній бібліотеці імені Короленка.

Цікавий зміст і якісна поліграфія – саме такими мають бути видання, що розповідають про історичні пам’ятки та музейні колекції, вважає генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь. За п’ятдесят років діяльності заповідника, який спочатку був філіалом «Софіївського музею», видано чимало різноманітної літератури. Це як саморобні списки, так і солідні книги про чернігівські храми, каталоги ікон тощо. Презентацію видавничої діяльності закладу його працівники називають своєрідним звітом перед людьми.

Юрій Соболь: «Вся інформація, яку ми публікуємо в своїх виданнях, це винятково напрацювання наших науковців. Вони її самі систематизують, аналізують відповідно подаючи матеріал, а вже книговидавці його відповідно оформлюють».

Довідники, путівники, матеріали наукових конференцій, великі науково-популярні видання про собори – все це має зацікавити як чернігівців, так і туристів. Останнім часом стали випускати серію брошур про храми та фондові зібрання музеїв. Їхня перевага перед великими подарунковими виданнями – коштують дешевше, тож у людей більше можливостей придбати.

Юрій Соболь: «Вони нормально, красиво написані, двома мовами – українською і англійською, хороша поліграфія, добре викладений текст. Вони користуються популярністю у людей, як у істориків, краєзнавців, так і тих, хто цікавиться історією нашого краю і взагалі краєзнавством».

 

У червні цього року надруковано збірник наукових праць за матеріалами трьох конференцій «Карнабідівські читання».

Юрій Соболь: «Це на честь Андрія Антоновича Карнабіда, одного із основних працівників заповідника ще на зорі його становлення, дякуючи якому, зібрали багато фондових колекцій, і дякуючи якому наші пам’ятки й охоронні зони дійшли в такому нормальному вигляді до сьогоднішнього дня».

50-річчя «Чернігова стародавнього» відзначається протягом всього року. Спеціально до ювілею буде презентовано книгу, яка розповідатиме про наукове, туристичне, духовне життя заповідника за весь час його роботи.

За інформацією: Чернігівської регіональної дирекції Національної телекомпанії України.

Фото Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *