Обстріли церков, храмів та соборів: у Чернігові росіяни здійснили понад 20 злочинів проти культурної спадщини

У Чернігові російські бомби та ракети зруйнували багато об’єктів інфраструктури та пошкодили низку історичних пам’яток архітектури.

Росіяни цинічно обстрілювали чернігівські собори, монастирі та храми, де ховалося цивільне населення, заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Повертаюсь з Чернігова. Від побаченого хочеться кричати і мовчати одночасно. Сотні загиблих, вщент зруйновані будинки мирних жителів, обстріляні дитячі садочки, лікарні. російські нелюди – от хто стоїть за звірствами в Україні. За звірствами в Чернігові”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Станом на сьогодні у Чернігові вже зафіксовано понад 20 злочинів проти культурної спадщини. російські війська обстріляли Чернігівський дитинець та історичні вали, пошкодивши стіни храмів, серед яких Спасо-Преображенський собор XI ст, Катерининська церква XVIII ст, Єлецький Успенський монастир XI ст.; від обстрілів повилітали шибки у Катерининській церкві. росіяни також завдали руйнувань Чернігівській обласній бібліотеці Короленка та обласному молодіжному центру (колишньому кінотеатру ім. Щорса).

Олександр Ткаченко додав, що переговорив з керівниками області та міста Чернігова щодо подальшого збереження культурної спадщини Чернігова.

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *