Науковці «Чернігова стародавнього» на «Могилянських читаннях»

3-4 грудня відбулася ювілейна ХХV Міжнародна наукова конференція «Могилянські читання». Її організатор: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Оновна тема цьогорічної конференції: відбудова християнських святинь України.

Враховуючи карантинні обмеження кількість учасників читань з очною формою виступів було обмежено. Зокрема, на пленарному засіданні учасники представили п’ять доповідей, присвячених дослідженню нерухомих і рухомих пам’яток Києво-Печерської лаври, історії церкви та українського музейництва. Робота конференції в соновному проводилася на секційних засіданнях, два з яких тривали у режимі онлайн, а ще два — «Мистецтвознавчі аспекти вивчення сакральних пам’яток» та «Охорона та реставрація рухомих та нерухомих пам’яток» — за присутності окремих доповідачів.
Наукові співробітники Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» беруть активну участь у «Могилянських читаннях». Цього разу кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Ольга Травкіна виступала в онлайні на секції «Мистецтвознавчі аспекти вивчення сакральних пам’яток» з доповіддю «Ікона «Коронування Богородиці» із збірки Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».
Старший науковий співробітник заповідника Тетяна Новик в онлайні виступала з спільною доповіддю з Оленою Черненко, кандидатом історичних наук, доцентом Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т.Г. Шевченка на секції «Археологічні дослідження сакральних пам’яток». У промові йшлося про археологічні дослідження на території Єлецького Свято-Успенського монастиря в Чернігові, що проводилися у 2014 році.
Обидві доповіді науковців чернігівського заповідника увійшли до збірника наукових праць, який вийшов друком напередодні ювілейної конференції.

Як повідомлялося, V «Карнабідівські читання», організовані Національним архітектурно-історичним заповідником «Чернігів стародавній», відбулися 26-27 листопада.

Фото наукової конференції «Могилянські читання» із сайту Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *