Національний заповідник «Чернігів стародавній»: знову рекорд на музейних об’єктах

Ще не розпочався осінній туристичний сезон у Чернігові, а вже маємо позитивні тенденції і знову рекордні показники.

У серпні на музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» побувало 30491 відвідувачів, його науковими співробітниками проведено 665 екскурсій. «Докороновірусні» роки залишилися позаду.

Але обговоримо статистику детально. Спочатку порівняємо показники серпня, перехідного місяця до турсезону. У 2020 році у серпні було 23268 відвідувачів, екскурсій 657 (додам, що минулого року після карантинних обмежень з 17 липня відновилася екскурсійна діяльність на всіх об’єктах заповідника). У 2019 році: відвідувачів 26781, екскурсій 536. У 2018 році: відвідувачів на музейних обєктах заповідника — 39145 (найбільше за чотири останні роки), екскурсій — 642. Тобто, маємо рекордний показник кількості проведених екскурсій у серпні 2021 року!

До речі, маємо позитивну тенденцію до зростання кількості відвідувачів цього року: у липні — 21064, червні — 30146, серпні — 30491.

Таким чином, спостерігається стабільний показник кількості екскурсій — 665, як і в липні.

Сподіваємося, що несподіване похолодання суттєво не вплине на потік туристів. А золота осінь порадує нас новими рекордами і зростанням кількості поціновувачів старовини, які завітають на музейні об’єкти заповідника.

Та й врахуймо, що Вал оновився: проведені ремонтні роботи на нижній частині Дитинця, на завершальному етапі ремонт на Гарматній алеї. Тож, відтепер у вихідні дні достатньо бажаючих помилуватися краєвидами парку Коцюбинського, зробити світлину на згадку біля фонтану з двома цапками чи Катерининського бастіону. Приваблюють фотомайстрів і щойно споруджені дерев’яні сходи з виглядом на стародавні храми…

Разом з тим, і заповідник «Чернігів стародавній» планує більше приділяти уваги оновленню музейних експозицій, презентації нових виставок. Справжньою родзинкою для чернігівців та гостей міста став спільний проект Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Приватного історико-етнографічного музею родини Дахно (с. Москалі Чернігівського району), присвячений 30-річчю незалежності України. На оригінальній виставці «Скарби народного мистецтва Чернігівщини» представлені унікальні автентичні витвори побутово-ужиткового мистецтва Чернігівщини ХІХ—ХХ ст.

Працюємо далі. Музейні об’єкти Національного заповідника «Чернігів стародавній» відкриті щодня з 10.00 до 18.00, без перерви. Телефони для замовлення екскурсій на об’єктах заповідника, на Валу: (0462) 645-964, 093 0369821, 098 7016641; на Антонієвих печерах (0462) 643-189.

Електронна пошта: oldcher@gmail.com. «Чернігів стародавній» в Instagram — https://www.instagram.com/zapovidnyk_oldchernihiv, Facebook — https://www.facebook.com/oldchernihiv, адреса веб-сайту «Чернігів стародавній»: https://oldchernihiv.com/  

Підготував інформацію Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

На фото: учні Старобілоуської школи з керівником відділу наукових досліджень печер та памяток археології Андрієм Глухеньким біля Антонієвих печер, травень 2021 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *