Національний заповідник «Чернігів стародавній» запрошує на виставку археологічних досліджень

З 18 лютого у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Борисоглібському соборі, на Валу) розпочинає роботу виставка археологічних досліджень «Торгівельні зв’язки Чернігова за давньоруської доби».

Враховуючи карантинні обмеження відкриття експозиції відбудеться 18 лютого о 12.00 в онлайн-трансляції Свободи.ФМ за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=7j0oPDf2TxY&feature=emb_title

Виставка створена на основі археологічних матеріалів — предметів торгівлі, знайдених під час досліджень на території міста та в найближчій його окрузі. В експозиції розміщені фрагменти столового посуду з напівфаянсу ХІІ–ХІІІ ст. сирійського виробництва, тарні середземноморські амфори, фрагменти скляних келихів ХІІІ ст., які походять з Сирії та Єгипту, намисто зі скла, сердоліку та бурштину.

Вироби з кольорового металу представлені булавками з фігурним навершям, дисковим світильником ХІІ–ХІІІ ст. західноєвропейського походження, монетами ХІ ст.

Одним з основних предметів торгівлі Русі був овруцький шифер — червоний камінь, який використовувався як в будівництві, так і для дрібної пластики. Вироби з цього каменю також презентуються на виставці. Частина експозиції — це ваги та різноваги до них різного часу, які використовувалися в торгівельному процесі.

Тетяна Новик, старший науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *