Національний заповідник «Чернігів стародавній»: різке зростання кількості відвідувачів та екскурсій

Туристичний сезон в Чернігові у розпалі. Підбиваємо підсумки за червень в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній». Показники екскурсійної діяльності чудові: кількість відвідувачів на музейних об’єктах майже досягають докоронавірусні 2019 року.

У червні пам’ятки заповідника та його музейні експозиції оглянули 30146 відвідувачів, наукові співробітники провели 802 екскурсії. Для порівняння: у травні відвідувачів 19473, екскурсій 521 .

Нагадаємо, що Чернігівщина 6 травня вийшла з «червоної» карантинної зони і була відновлена екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах заповідника. Поціновувачі старовини спочатку мовби приглядалися і в Чернігів приїздили невеличкі групи відвідувачів, здебільшого сімейні групи. Але вже через два-три тижні потік відвідувачів різко зріс, збільшилася і кількість осіб у групах до 50 чоловік.

Постійно розширюється і географія відвідувачів, практично охоплені всі регіони України. Звичайно Київ і Київська область на першому місці, але не відстають тут і мешканці області. Зростає кількість туристів із-за кордону.

Найбільше відвідувачів на Антонієвих печерах. Послухати історію печеробудівництва, таємниці підземних споруд чимало бажаючих. Люди пишуть подяки у книзі відгуків і обіцяють приїхати знову та привезти своїх родичів.

Є гарна тенденція: люди замовляють екскурсії на всі музейні об’єкти і хочуть подивитися практично всі експозиції заповідника. Чудовий інтерес до історії стародавнього міста та його культури.

Гості Чернігова із захопленням дивляться на оновлення його парків. І тут не заважає ремонт, який розпочався на верхній частині Валу. І дітвора й дорослі тепер у центрі Дитинця біля гармат, адже тут вони всі дванадцять поряд! Прекрасний момент для фото.

Колектив Національного заповідника «Чернігів стародавній» у творчому пошуку: відкриваються нові оригінальні виставки, готуються цікаві лекції. Зокрема, минулого тижня кандидат історичних наук Ольга Травкіна розповіла науковцям про сонячний годинник кінця XVII ст. на Іллінській церкві Чернігова. Бажаючі можуть послухати лекцію за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9y088bZ-zHA

З 26 червня у приміщенні Колегіуму розпочала роботу виставка «Подарунок на пам’ять». В експозиції представлено п’ятдесят мистецьких творів подарованих заповіднику. Тут експонуються картини, ікони, фрагменти дерев’яного різьблення, вироби з кераміки.

У Борисоглібському соборі — Будинку хорової спадщини — відновилася концертна програма духовної музики. У червні тут виступали відомі колективи: Академічний камерний хор ім. Дмитра Бортнянського та Капела бандуристів ім. Остапа Вересая.  

А ми працюємо далі. Нагадуємо: музейні об’єкти Національного заповідника «Чернігів стародавній» відкриті щодня з 10.00 до 18.00, без перерви. Працюють платіжні термінали. Телефони для замовлення екскурсій на території Валу: (0462) 645-964, 093 036 9821, 098 701 6641; Антонієві печери (0462) 643-189. Електронна пошта: oldcher@gmail.com. «Чернігів стародавній» в Instagram — https://www.instagram.com/zapovidnyk_oldchernihiv, Facebook — https://www.facebook.com/oldchernihiv, адреса веб-сайту «Чернігів стародавній»: https://oldchernihiv.com/     

Підготував інформацію Сергій Черняков, «Чернігів стародавній».

Фото Віктора Кошмала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *