Музейні зустрічі в Національному заповіднику «Чернігів стародавній»

У рамках просвітницького проєкту «Музейні зустрічі» в Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» два дні поспіль проходили цікаві і пізнавальні заходи.

15 грудня — зустріч з істориком, лауреатом премії «Книга року 2021», автором розвідок з дослідження регіональної історії Чернігівщини Олександром Ляшевим.

Він автор книжок «Роїще село, сотенне містечко» (2002), «Козаки та селяни с. Роїща Роїської сотні Чернігівського полку. Книга 1» (2013) та ряду історико-аналітичних публікацій в таких авторитетних виданнях як «Сіверянський літопис», «Літературний Чернігів», «День», «Дзеркало тижня», «Україна молода», «Молодь України» та ін.

Олександр Ляшев також написав другу частину книги про селянські та козацькі родини Роїща.

Тож, науковці з цікавістю послухали розповіді краєзнавця, побажали йому цікавих досліджень та перемог, і подарували на згадку збірник наукових праць «Чернігівські старожитності».

16 грудня науковий співробітник науково-просвітницького відділу заповідника Сергій Сергєєв презентував лекцію «Боги війни». Він зробив ґрунтовний історичний екскурс про виникнення артилерії. Окремо було присвячено увагу артилерії України та Чернігова. Цікавий і змістовний матеріал супроводжувався презентацією у вигляді слайдів.

Науковці архітектурно-історичного заповідника планують продовжити музейні зустрічі у рамках просвітницького проєкту з істориками, тож уважно стежте за анонсами на сайті «Чернігів стародавній».

Фото Алли Гаркуші, Тетяни Миколайко, Сергія Чернякова, «Чернігів стародавній».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *