Міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація».
Волинський краєзнавчий музей на базі відділу – Музею волинської ікони – починаючи з 1994 року проводить наукові конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Основним завданням конференції є узагальнення досвіду провідних науково-дослідних профільних організацій, музейних та освітніх установ для вирішення питань збереження, дослідження та реставрації волинського іконопису, пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині та України.
У ХХІV міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» взяли участь 45 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії, Польщі. Виданий науковий збірник конференції, до якого увійшли матеріали з історії, атрибутування, рентгенографування, хіміко-технологічних досліджень пам’яток сакрального мистецтва Волині, Київщини, Тернопільщини, Чернігівщини і Слобожанщини. Окремий розділ присвячений вивченню творчої спадщини Йова Кондзелевича. Видання ілюстроване кольоровими світлинами пам’яток, більшість яких публікується вперше. Учасники конференції отримали окрім друкованого – електронні видання збірника та каталогів із серії «Колекції Волинського краєзнавчого музею», випуск 13: «Волинська ікона XVI-XVIII ст.» (частина третя) і «Живопис західноєвропейської традиції XVIII-ХІХ ст.» (частина перша).
19 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулося пленарне засідання конференції. У Музеї волинської ікони проходила наукова академія з нагоди 350-річчя від дня народження Йова Кондзелевича. У рамках роботи академії представлені царські і дияконські врата роботи Йова Кондзелевича, які були відреставровані у реставраційній майстерні Волинського краєзнавчого музею (А.Квасюк) та мистецький проект «Йов Кондзелевич. Велич і слава, європейський контекст. До 350-ліття від дня народження Йов Кондзелевича». Презентували проект завідувач Львівської філії ННДРЦ України Тарас Откович та народний художник України Мирослав Откович.
Екскурсія«Йов Кондзелевич і Луцьк» ознайомила гостей з пам’ятними місцями у житті видатного іконописця.
20 жовтня робота конференції продовжилася у Музеї волинської ікони. Учасники виступили із науковими доповідями, а також відвідали одне з історичних місць Волині – Михайлівську церкву с.Білосток Луцького району, де ченцем був Йов Кондзелевич.
З науковою доповіддю на конференції виступила Ольга Травкіна, кандидат історичних наук, завідувач відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».