Леонід Могучов – всесвітньо відомий художник родом із Чернігова

Леонід Могучов – всесвітньо визнаний художник, який народився та виріс у Чернігові. Пишатися та знати про таких земляків – наш обов’язок. Тому більше про відомого чернігівця дізнаємося та розказуємо вам.

«Народився Леонід Борисович 24 квітня 1925 року. Родина була дуже велика – він був десятою дитиною в родині працівників Чернігівського драматичного театру. Його родина помітила, що у хлопчика є хист до малювання, тому його віддали на навчання Василю Бєляєву. Згодом, до речі, Могучов навчався у Миколи Глущенка – це дуже відомий художник. Один із представників радянського соцреалізму»,- Сергій Сергієв – науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

На жаль, здобути професійну художню освіту Могучову не вдалося – почалася війна. Під час воєнних дій художник був серйозно поранений. На житті Леоніда Могучова війна назавжди позначилася отриманими орденами та контузією. Навчання вирішив продовжити після повернення з фронту.

«У 1951-му він закінчив у місті Хімки морську школу. Його тягнуло до моря. У 1951 році він вступив до Одеського художнього училища. Але через фінансову скруту довелося повернутися до Чернігова. І в 1953-му в нього вже була своя персональна виставка», – Сергій Сергєєв – науковий співробітник Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Джерело: Світлана Білоус,  ЧEline

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *