Лекція про сонячний годинник кінця XVII ст. на Іллінській церкві Чернігова

Історія печерного Іллінського монастиря в Чернігові, який був заснований відомим родоначальником руського чернецтва Антонієм Печерським в ХІ ст., завжди привертала увагу як науковців, так і численних туристів.

Недавно був виявлено ще одний цікавий факт з його історії кінця XVII cт. У цей час Іллінський монастир переживав період відродження: частину земляних печер, що знаходилися біля Іллінської церкви, кардинально перебудували: на їх місці спорудили три кам’яні барокові підземні церкви та з’єднали з Іллінською церквою, яку перетворили у трикупольний бароковий храм з гранчастим притвором. Південну стіну Іллінської церкви прикрасив великий сонячний годинник із зображенням Покрови Пресвятої Богородиці. Факт створення неординарного, оригінального годинника, аналогій якому не було у Гетьманщині, засвідчив, що Чернігів був неабияким культурним осередком Північного Лівобережжя України, в якому активно розповсюджувалися мистецькі твори, позначені європейськими впливами.

Про цей маловідомий факт розповість Ольга Травкіна, кандидат історичних наук, завідувачка відділу музейної та науково-фондової діяльності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Лекцію слухайте 23 червня о 15.00 в онлайн-трансляції Свободи.ФМ за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=9y088bZ-zHA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *